Informacja o emisji CO2

Technologia produktu

Firma Audi od lat jest liderem w branży motoryzacyjnej w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań technicznych. Audi produkuje mocne, a zarazem wydajne silniki, a lekka aluminiowa konstrukcja nadwozia Audi, która obniża masę pojazdu, przyczynia się do zmniejsza zużycia paliwa, a tym samym - zmniejsza też emisję CO2. Stosowana przez Audi strategia podnoszenia wydajności definiuje na nowo pojęcie aerodynamiki, otwiera nowy rozdział w motoryzacji, dotyczący stosowania alternatywnych napędów i paliw, jak i elektronicznych systemów wspomagania.

Niewątpliwie bestselery – efektywne modele Audi

“e” jak efficiency (wydajność). Wydajne modele Audi: Audi A3 1.9 TDI e i A3 Sportback 1.9 TDI e znajdują uznanie na rynku. Na 100 km zużywają tylko 4.5 l paliwa, a poziom emisji CO2 wynosi jedynie 119 g/km.

 

Przegląd modeli

Modele Wersja silnika Zużycie łączne Emisje CO2
Audi A3 1.9 TDI e 4,5 l/100 km 119 g/km
Audi A3 Sportback 1.9 TDI e 4,5 l/100 km 119 g/km

Lekki i aerodynamiczny

Innowacyjna koncepcja aluminiowego nadwozia Audi Space Frame® zdecydowanie wpływa na parametry pojazdu: waga nadwozia nowego Audi TT wynosi zaledwie 206 kg - w porównaniu z poprzednią wersją tego modelu, jest niższa o 100 kg. To przekłada się na redukcję zużycia paliwa aż o 16%. Także jeśli chodzi o aerodynamikę, Audi kontynuuje długą tradycję uzyskiwania wspaniałych rezultatów. Zaprezentowane w 1982 roku Audi 100 przeszło do historii jako samochód z najlepszym współczynnikiem oporu powietrza (0.29).