Ochrona środowiska

Zrównoważona produkcja

Odpowiedzialność producenta wobec środowiska wymaga stałej optymalizacji procesów produkcji. Dlatego Audi ciągle szuka metod przyjaznych środowisku naturalnemu stosując np. procedury recyklingu pozwalające na oszczędność zasobów, czy wprowadzając techniki lakierowania nadwozia przy zastosowania minimalnej ilości rozpuszczalników. Niemal 50% dóbr i do 65% nowych aut transportowanych jest za pomocą kolei.

Wasser_Small_Image

Woda daje możliwości

Dzięki nowym urządzeniom czyszczącym, farbom rozpuszczalnym w wodzie i nowym technikom uszczelniania, w ostatnich dziesięciu latach aż o dwie trzecie zmniejszono zużycie rozpuszczalników.

Par_0012_small_image

Recykling

Większość materiałów dostarczana jest w opakowaniach wielokrotnego użytku. Dodatkowo, 95% odpadów poddawanych jest recyklingowi. Obieg metali jest całkowicie zamknięty.

Innovation_small_image

Innowacje Audi

Założenia są takie, by proporcje złomowanych samochodów, przeznaczonych do recyklingu, do 2015 roku nadal wzrastały. Audi otrzymało już liczne nagrody za nieustanne wysiłki aby ten cel osiągnąć.

Abwasservermeiden_small_image

Oszczędzanie wody

Audi stosuje zamknięty obieg wody. Cel firmy to produkcja wolna od ścieków. Audi jest już na bardzo dobrej drodze, aby ten cel osiągnąć: w Inglostadt udaje się to już w 95%.

Par_0001_small_image

Oszczędzanie energii

Aby ograniczyć zużycie paliwa, Audi używa lekkich materiałów. Optymalizację produkcji i działania mające na celu oszczędzanie energii uzupełniają szkolenia i kursy dla załogi produkcyjnej.