Acquire

Asystent parkowania z Audi parking system plus (przód i tył)

System wykrywa odpowiednie miejsca parkingowe. Precyzyjne manewry aktywnie pomagają kierowcy przy wjeżdżaniu na miejsce parkingowe i wyjeżdżaniu z niego. Kierowca na wyświetlaczu widzi wizualne ostrzeżenia o przeszkodach po bokach.

W obszarze zarejestrowanym przez czujniki ultradźwiękowe asystent parkowania pomaga w znalezieniu odpowiedniego miejsca do parkowania na ulicy. System oblicza tor parkowania najlepszy do parkowania równoległego (przodem i tyłem) i najlepsze tory parkowania i wyjeżdżania z prostopadłego miejsca parkingowego.

Precyzyjne manewry wspierają kierowcę przy wjeżdżaniu na miejsce parkingowe i wyjeżdżaniu z niego. Wystarczy, że kierowca będzie postępował zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na wyświetlaczu, zmieniał biegi, przyspieszał, hamował i monitorował cały proces parkowania. System w kilku krokach pomaga kierowcy w parkowaniu. Na wyświetlaczu pokazywany jest tor parkowania, dzięki czemu kierowca otrzymuje ostrzeżenie o wszelkich przeszkodach znajdujących się po bokach. Ta funkcja jest aktywowana przyciskiem asystenta parkowania na konsoli środkowej.

Dostępna opcjonalnie kamera cofania z dynamicznymi liniami prowadzącymi opartymi o kąt skrętu poprawia widok z tyłu.
Uwaga: System działa tylko w ramach własnych możliwości i stanowi jedynie wsparcie dla kierowcy. To kierowca jest odpowiedzialny za samochód na drodze i za skupienie uwagi na drodze.
Twoje korzyści
  • czujniki parkowania z przodu i z tyłu
  • pomaga w znalezieniu miejsca do zaparkowania na ulicy
  • w kilku krokach towarzyszy podczas parkowania
  • ostrzega kierowcę o przeszkodach po bokach
  • oblicza tory zaparkowania w miejscu parkingowym i kieruje samochodem podczas parkowania równoległego i prostopadłego
  • oblicza tory wyjazdu z miejsca parkingowego i kieruje samochodem podczas wyjeżdżania z równoległego i prostopadłego miejsca parkowania