Acquire

Gdy smartfon¹ staje się Twoim cyfrowym kluczykiem. Przejmuje on takie funkcje jak odblokowanie i zablokowanie samochodu. Po włożeniu smartfona do uniwersalnego uchwytu na telefon komórkowy będziesz mógł uruchomić silnik i rozpocząć podróż.

Kluczyk Audi connect key wymaga smartfona¹ z odpowiednim systemem Android, który będzie obsługiwał technologię komunikacji bliskiego zasięgu (NFC), radiowy standard komunikacji pozwalający na bezprzewodową wymianę danych. Aby zablokować lub odblokować samochód, wystarczy po prostu przytrzymać smartfon przy klamce drzwi kierowcy. Po odblokowaniu samochodu urządzenie można włożyć do uniwersalnego uchwytu na telefon komórkowy, wówczas będzie można uruchomić silnik. W zależności od smartfona¹ funkcja Audi connect key jest zagwarantowana także wówczas, gdy bateria w telefonie jest słabo naładowana lub nawet rozładowana.

Audi connect key oferuje:
  • do 5 cyfrowych kluczyków samochodu
  • kluczyk w postaci kompatybilnej z NFC karty do szybkiego przekazania osobom trzecim (np. w momencie korzystania z usługi valet parking)
Wygodne wspólne korzystanie z kluczyka. Członkom swojej rodziny, przyjaciołom i znajomym możesz rozdać nawet pięć cyfrowych kluczyków do samochodu, a sam możesz wygodnie korzystać z aplikacji myAudi²‧ ³ na smartfonie. Dzięki temu nie musisz już osobiście przekazywać kluczyka do samochodu z ręki do ręki. Ponadto w przypadkach, kiedy musisz szybko przekazać komuś kluczyk do swojego Audi (np. przy korzystaniu z usługi valet parking), otrzymujesz kartę, która obsługuje NFC i która po aktywacji oferuje te same funkcje co Audi connect key na Twoim kompatybilnym smartfonie z systemem Android¹.

Oprócz kompatybilnego urządzenia¹ potrzebujesz także aktywnego i potwierdzonego konta myAudi⁴, aby móc korzystać z tej usługi. Musisz także być głównym użytkownikiem samochodu, dla którego chcesz utworzyć Audi connect key. Aplikacja myAudi na smartfony jest bezpłatna i służy do tworzenia i zarządzania cyfrowymi kluczykami do samochodu.
Wymaga usługi Audi connect emergency call & service z Audi connect remote & control⁵ oraz dostępnego opcjonalnie komfortowego kluczyka.

Kluczyka Audi connect key można używać bezpłatnie przez 24 miesiące od momentu otrzymania samochodu. Następnie usługę można raz przedłużyć bezpłatnie na kolejne 12 miesięcy. Po upływie tego czasu licencję można znowu przedłużyć jednak za dodatkową opłatą.

¹ W celu uzyskania informacji o kompatybilności poszczególnych telefonów (wymagania dotyczące systemu operacyjnego Android oraz technologii NFC i zabezpieczenia Secure Element w smartfonie) prosimy skontaktować się z partnerem Audi lub wejść na stronę www.audi.com/bluetooth.
² W zależności od dostępności w danym kraju.
³ Kompatybilne z systemami Apple iOS 10.0 i Android 6 oraz nowszymi wersjami. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie www.audi.com/myaudi.
⁴ Wymagana jest weryfikacja konta myAudi u partnera Audi. Wymaga wcześniejszej instalacji bezpłatnej aplikacji myAudi na smartfonie.
⁵ Informacje prawne i uwagi dotyczące korzystania z usług Audi connect można znaleźć w opisach poszczególnych usług Audi connect
Twoje korzyści
  • wygodny dostęp (otwieranie i zamykanie) oraz uruchomienie silnika za pomocą swojego smartfona z systemem Android¹
  • możliwość utworzenia 5 cyfrowych kluczyków samochodu
  • wygodne tworzenie i zarządzanie cyfrowymi kluczykami samochodu za pomocą aplikacji myAudi²‧ ³
  • łatwe współdzielenie kluczyków cyfrowych pozwala na bardzo elastyczne wykorzystanie samochodu
  • działa również wtedy, gdy bateria w smartfonie jest słabo naładowana lub nawet rozładowana
  • karta NFC do szybkiego przekazania kluczyka osobom trzecim (np. w celu skorzystania z usługi valet parking)