Acquire

Fotelik dziecięcy Kidfix XP

Uniwersalny fotelik dla dziecka z możliwością rozłączenia siedziska i oparcia. 

Fotelik dla dziecka Kidfix XP przeznaczony jest dla dzieci o wadze od 15 do 36 kg lub w wieku pomiędzy około 3,5 a 12 lat. Siedzisko i oparcie można oddzielać. Siedzisko może być używane do przewożenia dzieci o wadze powyżej 22 kg również bez oparcia. Przepisy wymagają, aby dzieci o wadze od 15 do 22 kg przewożone były w pełnym foteliku dla dziecka z siedziskiem i oparciem. Zamocowanie może odbyć się za pomocą 3-punktowego pasa bezpieczeństwa samochodu i łączników ISOFIX lub tylko za pomocą 3-punktowego pasa bezpieczeństwa.

Regulowany zagłówek może być ustawiony indywidualnie do wzrostu dziecka. Górna prowadnica pasa znajduje się przy zagłówku fotelika dla dziecka. Przy zmianie wysokości zagłówka automatycznie dostosowuje się wysokość pasa bezpieczeństwa. Dzięki temu pas znajduje się zawsze w prawidłowej pozycji, odpowiedniej do wzrostu dziecka. Gdy dziecko zaśnie podczas podróży, ergonomiczny kształt zagłówka wspiera jego głowę. Oparcie w kształcie litery V zapewnia niezależnie od wzrostu dziecka dostatecznie dużo miejsca na plecy i ramiona. Nachylenie oparcia fotelika dla dziecka może zostać dostosowane za pomocą wysuwanej poprzeczki Isofix do kąta oparcia siedzenia samochodu. Dzięki temu dziecko może siedzieć w wygodnej pozycji. 

Fotelik dla dziecka Kidfix XP dopuszczony jest według uregulowania ECE R44. Producenci dziecięcych fotelików samochodowych muszą je przetestować w zatwierdzonych ośrodkach testowych zgodnie z normami testowymi Europejskiej Komisji Gospodarczej (ECE). W Niemczech testy te przeprowadza DEKRA. Fotelik dziecięcy jest homologowany tylko wtedy, gdy spełnione są wszystkie wymagania normy testowej.

Kolor: czarny/czerwony

Zakres dostawy:
  • Fotelik dla dziecka
  • Instrukcja montażu
  • Lista kompatybilności
Wskazówki:
  • tylko dla dzieci o wadze powyżej 15 kg (ok. 3,5 lat)
  • Fotelik dla dziecka może zostać zamocowany zarówno za pomocą systemu ISOFIX i pasa bezpieczeństwa jak i za pomocą samego pasa. Zdecydowanie zaleca się jednak mocowanie z użyciem systemu ISOFIX i pasa bezpieczeństwa

Twoje korzyści
  • zdejmowane oparcie
  • Sportowy dynamiczny styl obić
  • łatwo zdejmowany pokrowiec z możliwością prania