Acquire

Audi active lane assist z systemem rozpoznawania znaków współpracującym z kamerą oraz asystentem świateł drogowych

Audi active lane assist łagodnie ingeruje w układ kierowniczy przed przekroczeniem linii wyznaczającej pas ruchu

Asystent utrzymania pasa ruchu: ułatwia utrzymanie toru jazdy przy prędkości od ok. 65 do maksymalnie 250 km/h. Jeżeli system jest włączony i gotowy do pracy, a kierowca nie włączy kierunkowskazu, Audi active lane assist pomaga utrzymać tor ruchu delikatnymi ingerencjami w układ kierowniczy. Kierowca może wybrać, czy system ma korygować tor ruchu w sposób ciągły, czy zadziałać dopiero tuż przed przekroczeniem linii ograniczającej pas ruchu (możliwość wyboru wczesnej/późnej ingerencji). Możliwość dodatkowego ustawienia wibracji kierownicy;

system obejmuje asystenta świateł drogowych, który w granicach możliwości systemu automatycznie rozpoznaje światła reflektorów pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka, światła tylne innych uczestników ruchu i oświetlenie uliczne. W zależności od sytuacji na drodze system samoczynnie aktywuje lub wyłącza światła drogowe. W połączeniu z MMI Navigation system obejmuje funkcję rozpoznawania znaków drogowych w oparciu o kamerę.

*W zależności od dostępności w danym kraju

Prosimy pamiętać, że systemy pracują tylko w granicach swoich możliwości i wspierają kierowcę, jednak kierowca nadal pozostaje odpowiedzialny za swoje reakcje za kierownicą.
Twoje korzyści
  • ostrzeżenie przed przypadkowym opuszczeniem pasa ruchu
  • wspomaga kierowcę w sytuacjach wymagających dużej uwagi: na długich trasach i przy dużym natężeniu ruchu
  • większy komfort w połączeniu z adaptive cruise control