Pakiet systemów wspomagających Parkowanie

Pakiet zawiera:
  • Audi parking system plus
  • Asystent utrzymywania pojazdu na wzniesieniach
  • Kamera cofania
Audi parking system plus
akustyczna i optyczna sygnalizacja przeszkód z przodu i z tyłu, ułatwiająca parkowanie i manewrowanie. Z selektywną, optyczną sygnalizacją odległości do rozpoznanych obiektów na wyświetlaczu MMI, w zależności od aktualnego kąta skrętu kół i kierunku jazdy. Biały segment oznacza przeszkodę znajdującą się poza torem jazdy. Czerwone segmenty oznaczają przeszkody znajdujące się na torze jazdy. Wirtualny tor ruchu obejmuje dodatkowe boczne linie naprowadzające, obliczone na podstawie aktualnego kąta skrętu kierownicy, zwiększając wygodę parkowania i wyjazdu z miejsca parkingowego. Pomiar przy użyciu czujników ultradźwiękowych, wbudowanych w sposób niewidoczny w zderzaki. Aktywacja przez włączenie biegu wstecznego, przyciskiem na konsoli środkowej lub automatycznie, gdy odległość od rozpoznanego obiektu będzie mniejsza niż ok. 90 cm.
Asystent utrzymywania pojazdu na wzniesieniach
przez nieograniczony czas utrzymuje samochód na wzniesieniach o kącie nachylenia występującym na drogach publicznych.

Kamera cofania
ułatwia manewrowanie wyświetlając na ekranie MMI obraz obszaru za samochodem z dynamicznymi i statycznymi liniami pomocniczymi. Do wyboru jest tryb parkowania poprzecznego oraz - przy fabrycznym haku holowniczym - tryb podczepiania przyczepy. W zależności od wybranego trybu wyświetlany jest wyliczony przez komputer tor jazdy oraz linie pomocnicze i prowadzące. Kamera cofania wbudowana jest w sposób niewidoczny w listwę uchwytu pokrywy bagażnika. Aktywacja przez włączenie biegu wstecznego lub przyciskiem na konsoli środkowej.

Prosimy pamiętać, że wszystkie systemy pracują tylko w granicach swoich możliwości i wspierają kierowcę, jednak kierowca nadal pozostaje odpowiedzialny za swoje reakcje za kierownicą.
abce72a1-8b32-4060-a083-d08406359511.jpg

Asystent parkowania z Audi parking system plus