Acquire

Pakiet systemów wspomagających

Połączenie różnych systemów wspomagających zapewnia komfort i większe bezpieczeństwo w krytycznych sytuacjach

Pakiet systemów wspomagających obejmuje funkcje następujących systemów:

adaptacyjny asystent jazdy*
Adaptacyjny asystent jazdy łączy funkcje adaptacyjnego asystenta prędkości i asystenta prowadzenia po pasie ruchu; wspiera kierowcę przy przyspieszaniu, hamowaniu oraz utrzymywaniu prędkości i odległości, a także poruszaniu się w granicach pasa ruchu. Zwiększa to komfort prowadzenia samochodu, szczególnie na długich trasach. System utrzymuje prędkość i odległość do jadącego z przodu pojazdu oraz delikatnymi, korygującymi ingerencjami w układ kierowniczy pomaga utrzymać tor jazdy w całym zakresie prędkości od 0 do 200 km/h. Jednocześnie utrzymywana jest stała, ustawiona prędkość, przy czym system reaguje także na zmianę prędkości jadącego z przodu pojazdu i zachowuje bezpieczną odległość. Po zatrzymaniu samochód rusza automatycznie względnie ruszanie zostaje zainicjowane przez kierowcę. Dzięki dużej ilości uwzględnianych parametrów adaptacyjny asystent jazdy zapewnia wygodę prowadzenia samochodu w zakresie prędkości 0 do 200 km/h oraz w korkach. Adaptacyjny asystent jazdy w sposób ciągły monitoruje otoczenie, wykorzystując do tego celu czujnik radarowy wbudowany w przód nadwozia, przednią kamerę oraz czujniki ultradźwiękowe, pakiet obejmuje także Audi side assist. Kierowca nadal pozostaje odpowiedzialny za prowadzenie samochodu i może w każdej chwili wykonać samodzielny manewr.

Emergency Assist
System Emergency Assist stanowi rozszerzenie adaptacyjnego asystenta jazdy lub systemu ostrzegającego przez opuszczeniem pasa ruchu i potrafi - w granicach swoich możliwości - rozpoznać brak aktywności kierowcy. System ostrzega kierowcę akustycznie, optycznie oraz ingerencją w układy sterowania samochodu. W przypadku braku reakcji ze strony kierowcy, system przejmuje na siebie kontrolę nad samochodem, automatycznie hamuje i zatrzymuje samochód na pasie ruchu, którym się poruszał, oraz włącza światła awaryjne.

*Zakres funkcji zależy od dostępności w danym kraju i od konfiguracji samochodu.

Prosimy pamiętać, że systemy pracują tylko w granicach swoich możliwości i wspierają kierowcę, jednak kierowca nadal pozostaje odpowiedzialny za swoje reakcje za kierownicą.