Acquire

Wystawa w Audi museum mobile: "Błyszczące eksponaty - blaski techniki"

Hasłem przewodnim specjalnej wystawy w Audi museum w Ingolstadt jest aluminium. Jej tytuł „Błyszczące eksponaty – blaski techniki” ukazuje możliwości wszechstronnego zastosowania tego materiału w Audi. Najcenniejszymi eksponatami są dwa dzieła sztuki stworzone specjalnie na tę okazję przez Camilla Leberera.

Założyciel Audi August Horch korzystał z aluminium już w pierwszych konstruowanych przez siebie silnikach i skrzyniach biegów. Materiał ten wykorzystywano na różne sposoby w wielu historycznych modelach Audi, na przykład w Audi Typ K z 1923 r. Kamieniem milowym
w tworzeniu lekkiej konstrukcji i karoserii z aluminium była koncepcja Audi Space Frame (ASF), którą marka Audi opracowała w 1994 r. Karoseria Audi Space Frame jest stosowana w Audi A8 od czterech generacji i jest również centralnym punktem wystawy. Ponadto wystawiono cztery rzadko spotykane samochody z karoserią wykonaną w całości z aluminium polerowanego na wysoki połysk: AVUS quattro z 1991 r., pojazd koncepcyjny ASF Concept Car pokazany w 1993 r., model Audi A2 z karoserią Audi Space Frame z 2002 r. i pojazd demonstracyjny Audi R8 5.2 quattro z 2009 r.

Ekspozycję można zwiedzać do 4 marca 2018 roku.