Acquire

Nadzwyczajna stylistyka i maksymalne osiągi: nowe Audi RS 5 Sportback

Audi Sport wprowadza na rynek progresywny, pięciodrzwiowy model sportowy. Podczas New York International Auto Show trwającego na przełomie marca i kwietnia zadebiutowało Audi RS 5 Sportback w wersji na rynek amerykański i kanadyjski.

„Auto łączy w sobie pełną emocji stylistykę, wysokie wartości użytkowe oraz dynamiczne osiągi. Audi RS 5 Sportback to więcej niż tylko nowość na międzynarodowej imprezie targowej. To całkowicie nowa oferta dla naszych klientów. Progresywna interpretacja pięciodrzwiowego coupé o superosiągach nie ma ani poprzednika, ani bezpośredniego konkurenta” – mówi Michael-Julius Renz, szef Audi Sport GmbH. „Nowe Audi RS 5 Sportback z sukcesem przenosi geny RS wprost na jezdnię”.

Stylistyka zewnętrzna nowego Audi RS 5 Sportback to połączenie pełnych emocji linii z atletycznie napiętymi powierzchniami. Silnik 2.9 TFSI V6 biturbo gwarantuje siłę i wydajność. Jego moc wynosi 331 kW. Od 0 do 60 mil na godzinę Audi RS 5 Sportback przyspiesza w 3,9 sekundy i rozpędza się dalej do prędkości maksymalnej 174 mil na godzinę. Ekskluzywnym kolorem lakieru oferowanym przez Audi Sport dla modelu RS 5 Sportback jest zieleń Sonoma z efektem metalicznym.