Acquire

Zwycięstwo Audi RS 3 LMS w debiutanckim wyścigu serii WTCR – FIA World Touring Car Cup

Audi Sport customer racing, które odbyło się 9 kwietnia, kontynuuje piękną tradycję zwycięstw w klasie samochodów turystycznych. Teraz nową erę triumfów zapoczątkował zespół Audi Sport Leopard Lukoil Team i jego kierowca Jean-Karl Vernay.

Francuz w składzie belgijskiego teamu wygrał drugi z trzech wyścigów rundy WTCR – FIA World Touring Car Cup rozgrywanej w marokańskim Marrakeszu. Kierowca Audi Sport Jean-Karl Vernay zwyciężył w miejscu, w którym „odpuścił” pod koniec sezonu 2017. Jako ubiegłoroczny mistrz TCR International Series nowy sezon rozpoczął ponownie w gronie najlepszych. Startując z drugiego pola, podczas drugiego wyścigu szybko objął prowadzenie i nie utracił swego rytmu nawet podczas spowolnienia wyścigu. Przez 20 okrążeń dominował w stawce, odnotował najszybsze okrążenie toru i zwyciężył z przewagą 0,89 sekundy. „Chciałbym podziękować całemu teamowi za świetne przygotowanie w ten weekend” – powiedział Vernay. „Moje Audi RS 3 LMS spisało się doskonale”. Dwudziestu czterech kierowców i siedem różnych marek samochodów ponownie stanie w szranki 28 i 29 kwietnia na torze Hungaroring niedaleko Budapesztu.