Acquire

Mattias Ekström i Andreas Bakkerud na podium kolejnej rundy World RX

W przedostatniej rundzie Mistrzostw Świata w Rallycrossie FIA (World RX) rozegranej na torze Estering nieopodal Buxtehude w Niemczech Mattias Ekström i Andreas Bakkerud po raz pierwszy w sezonie 2018 świętowali zajęcie przez EKS Audi Sport dwóch miejsc na podium w jednym wyścigu.

Obaj kierowcy EKS Audi Sport już w eliminacjach stworzyli sobie dobrą bazę wyjściową do wyścigów finałowych. Mattias Ekström wygrał trzecią sesję kwalifikacyjną w niedzielę i dzięki temu uplasował się na miejscu czwartym klasyfikacji cząstkowej. Zarówno Bakkerud, jak i Ekström do wyścigu półfinałowego wystartowali z pierwszego rzędu. W trudnych zmaganiach na liczącym zaledwie 925 metrów torze położonym na południe od Hamburga obaj odnotowali świetny start, utrzymali prowadzenie i zakończyli półfinał na miejscach pierwszym i drugim.

W wyścigu finałowym Andreas Bakkerud i Mattias Ekström byli na pozycjach drugiej i czwartej, gdy zmagania zostały przerwane z powodu wypadku. Po ich wznowieniu Mattias Ekström umocnił się na miejscu drugim, a Bakkerud przeskoczył na pozycję trzecią.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że oba nasze Audi wjechały na podium” – powiedział po wyścigu kierowca i właściciel teamu Mattias Ekström. „Mamy (…) jeszcze jeden wyścig do końca sezonu. Będziemy więc cały czas ciężko pracować, a potem walczyć”.

Finał sezonu odbył się 24–25 listopada w Kapsztadzie w RPA. EKS Audi Sport uplasowało się na miejscu drugim w klasyfikacji zespołowej. Team powiększył swą przewagę nad bezpośrednim rywalem, zespołem Peugeot, kończąc sezon na pozycji wicemistrza World RX. W klasyfikacji kierowców Mattias Ekström (248 punktów) uplasował się na miejscu drugim, a Andreas Bakkerud (237 punktów) zakończył sezon na pozycji trzeciej.