Acquire
1-aktualnosci-maj-1180x500.jpg

Wybrano najlepszy samochód z napędem na cztery koła roku 2019: Audi wygrywa w czterech z dziesięciu kategorii

Audi odnosi ogromny sukces w głosowaniu na „Najlepszy samochód z napędem na cztery koła roku 2019”. W swoich kategoriach wygrały aż cztery modele Audi: Q2, Q5, A6 allroad quattro oraz napędzane elektrycznie Audi e-tron.

Głosowanie czytelników na „Najlepszy samochód z napędem na cztery koła roku 2019” odbyło się na podstawie propozycji przygotowanych przez redakcję niemieckiego magazynu motoryzacyjnego „AUTO BILD Allrad”. Dziennikarze stworzyli zestawienie 211 modeli 43 marek ułożonych w dziesięć kategorii. Czytelnicy mogli oddać głos na swojego faworyta w każdej z kategorii pojazdów. W kategorii „Terenówka i SUV do 35 tysięcy euro” zwyciężyło Audi Q2. W kolejnej kategorii „Terenówka i SUV od 35 do 50 tysięcy euro” zwyciężyło Audi Q5. Audi A6 allroad quattro miało dwa punkty procentowe przewagi nad konkurentem z drugiego miejsca w kategorii „Crossover z napędem na cztery koła. Audi e-tron cieszyło się z kolei zwycięstwem w kategorii „Samochody elektryczne i hybrydowe z napędem na cztery koła”. Audi zostało tym samym najbardziej wyróżnioną marką w całym rankingu.

Wygrywając w czterech z dziesięciu kategorii, Audi kontynuuje pasmo sukcesów w tym konkursie prowadzonym od 2002 roku. Tylko w ciągu ostatnich dziesięciu lat samochody z czterema pierścieniami w logo stawały tu na podium 17 razy, z czego A6 allroad quattro aż trzy razy. Audi Q5 wygrało w swej kategorii w roku 2017.