Acquire
6_1180x500.jpg
Program dealerski Audi Select: plus.
Pewne pochodzenie, techniczna niezawodność oraz gwarancje to składowe, których poszukują klienci decydujący się na zakup używanego samochodu z segmentu premium. To wszystko daje istniejący od 12 lat program Audi Select: plus działający w autoryzowanych salonach spod znaku czterech pierścieni. Pojazdy, które trafiają do sprzedaży, mają w pełni udokumentowaną historię oraz co najmniej roczną gwarancję, w praktyce jednak jest ona znacznie dłuższa.
Jednym z warunków programu jest to, że samochody nie mogą być starsze niż osiem lat, a ich przebieg może wynosić maksymalnie 150 tysięcy kilometrów. Certyfikacja aut trafiających do sprzedaży w ramach Audi Select: plus przebiega na podstawie listy przeglądowej, która zawiera 117 punktów kontrolnych. Dzięki temu nabywający pojazd mają pewność, że trafiające do nich wymarzone Audi jest starannie wyselekcjonowane.
Używane samochody Audi w ramach programu Audi Select: plus pochodzą najczęściej z wewnętrznych źródeł producenta oraz importera. Jest to gwarancja pewności historii samochodu, a dokumentacja opisana w systemach serwisowych przekazywana jest zainteresowanemu pojazdem klientowi. W przypadku egzemplarzy, które wymagają usprawnień, są one wykonywane wyłącznie przy użyciu oryginalnych części zamiennych przez partnerów serwisowych Audi.
W ramach oferty dostępnych jest obecnie 1500 pojazdów. Dane na temat sprzedaży w ramach Audi Select: plus prezentują się imponująco: w 2021 roku do rąk klientów oddano już ponad sześć tysięcy samochodów. To wzrost o 18,1% w stosunku do analogicznego okresu w roku 2020, kiedy sprzedano pięć tysięcy aut, i aż o 50,5% w stosunku do tego samego czasu roku 2019, kiedy klientom przekazano cztery tysiące pojazdów. Według prognoz do końca 2021 roku wyniki sprzedaży mogą przekroczyć siedem tysięcy samochodów.
Inne dane, które warto przytoczyć, to wiek pojazdów dostępnych w programie Audi Select: plus. 60% to Young Used Cars, czyli bardzo młode samochody z niewielkim przebiegami, natomiast pojazdy 3–4 letnie stanowią 38%.
Dealerzy prowadzący sprzedaż w ramach programu mogą sprowadzić dla klienta pojazd z zagranicy, który był wykorzystywany w strukturach AUDI AG. Importowane samochody to 35% sprzedaży w ramach Audi Select: plus, pozostałe pochodzą z polskich salonów. 93% pojazdów dealerzy nabywają przez oficjalne platformy zakupowe Audi Polska.
Ostatnią, kluczową kwestią wartą poruszenia w kontekście programu jest finasowanie. Klient, który decyduje się na zakup samochodu używanego, ma możliwość skorzystania z leasingu lub kredytu, zatem ma identyczne opcje jak w przypadku zakupu nowego pojazdu. Dostępne są: leasing klasyczny, leasing Audi Perfect Lease i kredyt. Najczęściej wybierany (w przypadku 60% pojazdów) jest leasing klasyczny. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się Audi Perfect Lease dla pojazdów używanych. Standardowo opcja ta zakłada zwrot samochodu po upływie trzyletniego kontraktu i jego wymianę na kolejny, młodszy i, rzecz jasna, używany pojazd.