Acquire
2_1180x500.jpg

Audi RS 6 Avant GT: spektakularny, limitowany model

Audi RS 6 Avant GT to obok wersji performance Audi RS 6 Avant i RS 7 Sportback kolejny model, który zachwyca swoimi spektakularnymi osiągami i zapewnia sportową przyjemność w trakcie jazdy.

Limitowany do 660 egzemplarzy – spośród których wszystkie znalazły już swoich właścicieli – Audi RS 6 Avant GT ma najmocniejszą w historii RS 6 jednostkę napędową i specjalnie skonstruowane zawieszenie gwintowane. Samochód nawiązuje do projektu RS 6 GTO concept z 2020 roku, który został stworzony przez praktykantów Audi przy wsparciu zespołu Audi Design. Inspiracją dla nich był legendarny samochód wyścigowy Audi 90 quattro IMSA GTO z 1989 roku.

Najwyższy poziom osiągów

 • schmuckbild_943x530.jpg

  RS 6 Avant GT jest napędzany silnikiem V8 biturbo TFSI i oferuje niezrównaną moc: 463 kW (630 KM). Maksymalny moment obrotowy wynosi 850 Nm w zakresie od 2300 do 4500 obr./min., a przyspieszenie od 0 do 100 km/h samochód osiąga w zaledwie 3,3 sekundy.

  Na limitowany charakter Audi RS 6 Avant GT wpływają również zastosowane tylko w tym modelu regulowane gwintowane zawieszenie oraz specjalnie skonfigurowany sportowy mechanizm różnicowy quattro na tylnej osi. Oba rozwiązania zwiększają przyjemność z jazdy samochodem i nadają jej bardziej dynamiczny charakter.

Ekskluzywny, imponujący wygląd

 • a237099_large_943x530.jpg

  Kluczowym wyróżnikiem designu Audi RS 6 Avant GT jest odwołanie do wspomnianego modelu koncepcyjnego RS 6 GTO. Wyraża to m.in. efektowny przód z osłoną Singleframe i wlotami powietrza w kolorze czarnym o wysokim połysku.

  Pakiet stylistyczny RS plus, dostępny standardowo w każdym egzemplarzu z limitowanej serii, charakteryzuje się czarnym wnętrzem z licznymi akcentami czerwieni i miedzi. Kompozycja detali, struktur i tkanin tworzy razem niezwykłą, spektakularną całość.

  Ekskluzywnego charakteru każdemu z 660 egzemplarzy samochodu nadaje również numer seryjny widoczny na konsoli środkowej.

W porównaniu z RS 6 Avant wersja GT nie jest w całości montowana na linii produkcyjnej w Neckarsulm. Po zakończeniu prac konstrukcyjnych nadwozia i lakierowaniu każdy z 660 egzemplarzy trafia do Böllinger Höfe, w którym siedmiu doświadczonych pracowników zajmuje się montażem końcowym na trzech specjalnie przygotowanych stanowiskach. Dla każdego samochodu trwa to tydzień. Elementy wyróżniające model są montowane ręcznie, należą do nich między innymi pokrywa silnika, błotniki i zderzaki.

Jednym słowem: performance

 • a226461_large_943x530.jpg

  Miłośnicy dynamicznej, sportowej jazdy samochodami Audi powinni zwrócić szczególną uwagę na Audi RS 6 Avant i RS 7 Sportback w wersjach performance. Oba dostępne są – podobnie jak limitowany RS 6 Avant GT – z czterocylindrowym silnikiem V8 biturbo TFSI. W standardowym wyposażeniu pojazdów jest pakiet RS Dynamic, który obejmuje zwiększoną do 280 km/h prędkość maksymalną, dynamiczny układ czterech kół skrętnych oraz sportowy mechanizm różnicowy quattro na tylnej osi.

Sportowe modele Audi, takie jak RS 6 Avant GT oraz wersje performance RS 6 Avant i RS 7 Sportback, pokazują, że marka nie zwalnia tempa w kwestii wyjątkowego designu oraz najwyższych osiągów. Dynamika jazdy, a zarazem bezpieczeństwo i łatwość prowadzenia dają niezapomniane wrażenia z jazdy dla wszystkich szukających niezwykłych doznań za kierownicą.