Acquire
Ładowanie w drodze > Elektromobilność Audi > Audi Polska | Przewaga dzięki technice

Ładowanie w drodze

Odkryj swobodę, jaką oferuje Ci elektromobilność dzięki jednej z największych sieci ładowania w Europie*. Usługa Audi charging umożliwia korzystanie z ponad 500 000* publicznych punktów ładowania.

Usługa Audi charging dostępna od 1.01.2023 r.

 Mapa Europy: Dostępność Ładowania Audi

Twoja usługa ładowania

Usługa Audi charging* umożliwia korzystanie z jednej z największych publicznych sieci punktów ładowania w Europie.

 • Ponad 500 000 publicznych punktów ładowania w 27 krajach europejskich.
 • Elastyczna oferta dzięki możliwości wyboru spośród trzech taryf (basic, plus, pro).
 • Wygodna płatność za proces ładowania: za pomocą karty RFID, za pośrednictwem aplikacji myAudi lub opcji Plug & Charge*.
 • Wszystkie najważniejsze informacje na wyciągnięcie ręki dzięki aplikacji myAudi.

* Dostępność zależy m.in. od pojazdu*; w zależności od umowy z operatorem telefonii komórkowej mogą obowiązywać dodatkowe opłaty*.

Selected Partner Network

Audi e-tron GT z IONITY

Ładowanie z dużą mocą (HPC)

Selected Partner Network to wybrane grono operatorów sieci szybkiego ładowania, którzy koncentrują się na budowie ładowarek HPC o mocy ładowania min. 150 kW wzdłuż autostrad i dróg ekspresowych oraz w europejskich miastach.

Wystarczy tylko około 22,5 minuty*, aby naładować akumulator wysokonapięciowy Audi GT quattro* * przed dłuższą trasą – model Audi e-tron GT quattro* * wykorzystuje do tego moc ładowania do 270 kW.

Do sieci Selected Partner Network należą między innymi:

 • IONITY ze stacjami ładowania z dużą mocą HPC w 24 krajach europejskich, także w Polsce
 • Ewiva ze stacjami ładowania z dużą mocą HPC na terenie Włoch
 • Aral pulse ze stacjami ładowania z dużą mocą HPC na terenie Niemiec.

W pełni elektryczne modele Audi mogą korzystać z sieci Selected Partner Network w ramach Audi charging. Liczba dostępnych punktów ładowania stale rośnie.

 Karta ładująca Audi przy stacji ładującej

Opłaty

 • Niezawodne i szybkie ładowanie: niższe ceny na stacjach ładowania Selected Partner Network.
 • Brak opłaty za blokowanie punktu podczas ładowania AC w godzinach od 21:00 do 9:00.
 • Wszyscy klienci posiadający nowy, w pełni elektryczny samochód Audi, wybierając taryfę Audi charging pro zwolnieni są z opłaty podstawowej przez pierwszy rok. Warunki promocji opisane są poniżej*.

* Z opłaty podstawowej (miesięcznej) zwolnieni są klienci, którzy nabyli elektryczne Audi jako nowy pojazd oraz wybrali taryfę Audi charging pro. Pojazd musi być z bieżącego bądź poprzedniego roku modelowego w momencie zawierania kontraktu. Oferta obowiązuje tylko na pierwszą zawartą umowę i nie może być wykorzystana przez inna osobę lub podmiot. Po upływie roku obowiązują normalne warunki taryfy. Z oferty promocyjnej wyłączone są pojazdy hybrydowe typu plug-in.

*Taryfa umożliwia ładowanie Plug & Charge* jeżeli inne warunki zostaną spełnione. Cennik obowiązuje dla umów zawartych od 1.06.2023 r. Istniejące umowy (zawarte przed 01.06.2023r.) zachowują ważność do końca okresu ich obowiązywania.

Audi basic - dla kierowców okazjonalnie ładujących samochód na publicznych stacjach ładowania. Płać tylko tyle ile ładujesz – brak opłaty podstawowej (miesięcznej).

Audi plus - dla kierowców, którzy regularnie korzystają z ładowania publicznego.

Audi pro - pakiet dla kierowców często podróżujących na dłuższych trasach.
Skorzystaj z usługi Audi charging
1.

Zainstaluj aplikację myAudi, zarejestruj pojazd i jego głównego użytkownika*

2.

Wybierz taryfę Audi charging i zaakceptuj umowę

3.

Uzyskaj dostęp do usługi ładowania z aplikacją myAudi lub kartą Audi charging natychmiast po aktywacji

QR Code myAudi

Aplikacja myAudi

Skorzystaj z usługi Audi charging w bezpłatnej aplikacji myAudi.

Smartfon pokazujący proces ładowania w aplikacji myAudi

Trzymaj rękę na pulsie

Dzięki aplikacji myAudi masz dostęp do całej oferty cyfrowej Audi: wgląd do ważnych danych pojazdu oraz możliwość zarządzania danymi i konfigurowania usług.

 • Zarządzaj umowami
 • Rozpocznij lub zakończ sesję ładowania
 • Przeglądaj faktury
 • Wyszukaj stacje ładowania i zaplanuj trasę (stacje Audi charging są oznaczone symbolem czterech pierścieni)

Mapa z punktami ładowania

Często zadawane pytania

Czym jest Audi charging?

Audi charging jest płatną usługą oferowaną przez Volkswagen Group Charging GmbH (Elli) dla klientów Audi. Dzięki niej naładujesz swoje Audi w publicznych punktach ładowania (dostępnych w ramach usługi) przy użyciu karty Audi charging lub aplikacji myAudi. W ramach usługi rozliczane są sesje ładowania i/lub opłata miesięczna. Dostawcą usługi ładowania jest Volkswagen Group Charging GmbH (Elli). Elli (Volkswagen Group Charging GmbH) jest dostawcą odpowiedzialnym za proces fakturowania za usługę Audi charging.

Jak mogę skorzystać z usługi Audi charging?

Pobierz aplikację myAudi z App Store lub Google Play na swojego smartfona. Wprowadź dane osobowe i zarejestruj swój pojazd w myAudi, podając jego numer VIN oraz głównego użytkownika. Następnie wybierz odpowiednią taryfę w polu „Audi charging” i zamów kartę Audi charging. Postępuj dalej zgodnie z informacjami pokazywanymi na ekranie Twojego smartfona. Po sparowaniu aplikacji myAudi z numerem karty Audi charging możesz zacząć korzystać z usługi przy użyciu karty do ładowania. W razie pytań skontaktuj się z Partnerem Audi lub z obsługą klienta Elli (obsługa dostępna tylko w języku angielskim od 6:00 do 22:00 pod numerem 00800 – 11 55 77 99 – opłaty zgodnie z taryfami operatora oraz pod adresem audi-support@elli.eco).

Co oznaczają skróty AC i DC?

Skrót AC oznacza prąd przemienny, a DC – prąd stały. Do ładowania samochodów elektrycznych można używać obu rodzajów prądu. Ponieważ akumulatory wysokonapięciowe mogą przechowywać jedynie prąd stały, prąd przemienny musi zostać najpierw przekształcony w prąd stały. Dlatego też pojazdy elektryczne wymagają tak zwanego konwertera AC/DC (ładowarki), który przetwarza prąd przemienny (np. przez gniazdo Schuko) na prąd stały.

Co oznacza skrót HPC?

Ładowanie z mocą 50 kW lub większą określane jest mianem szybkiego ładowania. Nie każdy pojazd elektryczny można ładować z tak wysoką mocą. Aby elektromobilność stała się jeszcze bardziej atrakcyjna, już dziś dostępne są stacje ładowania o mocy nawet do 350 kW. Stacje ładowania HPC* znajdują się najczęściej przy autostradach i zapewniają kierowcom krótki czas ładowania, a co za tym idzie – krótsze postoje. To znacznie skraca czas podróży.

Ładowanie HPC jest zwykle stosowane przy poziomie naładowania od 20% do 80% SOC**, ponieważ ładowanie od 80% do 100% zajmuje ponadprzeciętnie długo.

* Ładowanie HPC (ładowanie wysokowydajne lub ładowanie z dużą mocą) = ładowanie z mocą 100 kW lub większą.

** SOC (state of charge) = stan naładowania akumulatora wysokonapięciowego wyrażony w procentach.

Gdzie znajdę aktualne informacje dotyczące dostępnych stacji ładowania?

Informacje o stacjach ładowania znajdują się w aplikacji myAudi oraz w systemie nawigacji pojazdu i są aktualizowane codziennie. Dane dotyczące dostępności stacji ładowania również są na bieżąco aktualizowane, ale może tu wystąpić niewielkie, kilkuminutowe opóźnienie. Jeśli Twój pojazd znajduje się na przykład na parkingu podziemnym, dane można będzie zaktualizować dopiero po nawiązaniu przez pojazd połączenia z siecią.

Co dalej z usługą e-tron Charging Service*?

Od 31.12.2022 rejestracja w usłudze e-tron Charging Service* dla nowych użytkowników będzie niedostępna. Istniejący klienci będą mieli dostęp do swoich kont i ładowania pojazdu aż do upływu terminu umowy indywidualnej. Z końcem 2023 r. usługa e-tron Charging Service* zostanie całkowicie wyłączona.
Więcej informacji na temat e-tron Charging Service znajdziesz tutaj > https://e-tron.charging-service.audi/web/pl/audi-pl