Acquire
Ładowanie > Elektromobilność Audi > Audi Polska | Przewaga dzięki technice

Ładowanie

Niewiarygodne przyspieszenie. Cisza prawie absolutna. Wspaniałe uczucie jazdy bez emisji CO₂. Jeśli kiedykolwiek doświadczyłeś jazdy samochodem elektrycznym lub hybrydą, to wiesz już, jakie to fascynujące przeżycie. E-tron to jednak nie tylko radość z jazdy dzięki napędowi elektrycznemu, ale również nieograniczona użyteczność w codziennym życiu. Bezproblemowe korzystanie z samochodu elektrycznego lub hybrydowego oznacza przede wszystkim łatwe ładowanie.

Ładowanie w domu

Możesz wygodnie ładować swój samochód elektryczny lub hybrydowy w domu. Najlepiej nocą, gdy samochód nie jest używany i dostępność mocy w sieci elektrycznej jest największa. Rozpocznij swój poranek od wejścia za kierownicę w pełni naładowanego pojazdu i czerp największą przyjemność z jazdy. Audi oferuje wydajny, inteligentny i kompletny system ładowania e-tron.

Modułowość i prostota dostosowania: system ładowania e-tron Compact

Samochody powinny być ładowane w gniazdku domowym czy przemysłowym? Tylko w domu, a może w domku wakacyjnym? Modułowy i kompaktowy system ładowania e-tron (e-tron Charging System Compact) zapewnia maksymalną elastyczność. Składa się z jednostki operacyjnej, w tym kabla do podłączenia do pojazdu i dwóch kabli zasilających – jednego z wtyczką do gniazdka domowego i jednego z wtyczką przemysłową. System ładowania e-tron Compact ma moc ładowania do 11 kW. Jednostka sterująca pozwala użytkownikowi na ręczne przełączanie między 100% a 50% wydajności ładowania. Może to być przydatne, gdy w tym samym czasie w domu są używane inne urządzenia elektryczne. System ładowania e-tron wyświetla informacje o systemie i procesie ładowania za pomocą diod LED na jednostce operacyjnej.

Wygoda i łączność: system ładowania e-tron Connect

Twój samochód ładuje się najlepiej, gdy energia jest najtańsza. Niektóre z zalet opcjonalnego systemu ładowania e-tron Connect to automatyczne dostosowanie mocy ładowania, gdy inne urządzenia elektryczne są używane równolegle w domu, oraz śledzenie poboru energii. System łączy samochód z kompatybilnym Home Energy Management System (HEMS), dzięki czemu samochód elektryczny staje się częścią inteligentnego domu. Na system ładowania e-tron Connect składa się jednostka operacyjna, kabel samochodowy o wybranej długości i dwa kable sieciowe (jeden z wtyczką domową i jeden z przemysłową). Obsługuje on moc ładowania do 22 kW*. Jednostka sterująca jest wyposażona w 5-calowy wyświetlacz dotykowy. Adapter do mocowania na ścianie jest dołączony do zestawu.

Zastanawiasz się jak zainstalować stację ładowania w swoim domu?

Skorzystaj z usługi Home Check* oferowanej przez rekomendowanego Partnera Audi w zakresie doradztwa instalacyjnego – Hager*.

Na czym polega Home Check*?

Home Check* to sprawdzenie możliwości technicznych i przyłączeniowych dotyczących montażu stacji ładowania np. witty firmy Hager lub ładowarek Audi Charging System Compact lub Connect w miejscu wskazanym przez Klienta (wizja lokalna). Usługę Home Check* wykonuje certyfikowany przez firmę Hager Partner Instalacyjny tzw. Hager System Partner, który świadczy usługi Home Check* oraz uprawniony jest do sprzedaży produktów i usług dodatkowych z zakresu instalacji elektrycznych.

Bezpłatnie

Konsultacja telefoniczna lub mailowa w celu omówienia zakresu usługi dla danej lokalizacji, rozwiania ewentualnych wątpliwości oraz umówienia terminu wykonania usługi.

1 090,00 zł brutto

+ koszty dojazdu do Klienta
(kalkulowane indywidualnie przez Partnera Instalacyjnego Hager)
- Wizyta na miejscu planowanej instalacji
- Analiza stanu istniejącej instalacji elektrycznej
- Sprawdzenie umownej mocy i mocy przyłączeniowej energii elektrycznej
- Doradztwo w kwestii wykonania instalacji zasilającej ładowarkę / stacje ładowania
Jak skorzystać z Home Check*?
1

Zamów usługę Home Check telefonicznie lub mailowo. Podczas rozmowy omawiany jest zakres oraz szczegóły usługi Home Check.

Kontakt:
tel.: +48 32 630 47 94
(pon.-pt. w godz. 8:00-16:00)
e-mail: ems.poland@hager.com

2

Partner Instalacyjny Hager wykonuje Home Check. Udziela także indywidualnych konsultacji Klientowi w zakresie podstawowych informacji na temat stacji ładowania / ładowarki: właściwości technicznych, zasad użytkowania, gwarancji, możliwości instalacji w danej lokalizacji oraz ewentualnych działań, jakie należy wykonać w celu umożliwienia instalacji.

3

Raport wraz z kalkulacją finansową zawierającą informacje dotyczące zakresu prac koniecznych do wykonania w ramach montażu stacji ładowania oraz informacje w zakresie rodzaju urządzenia możliwego do zastosowania we wskazanej lokalizacji zostaje przekazany przez Partnera Instalacyjnego Hager.

Ochrona akumulatora w standardzie

Akumulator wysokonapięciowy posiada 2 bufory, które chronią przed niezamierzonym nadmiernym naładowaniem (przeładowaniem) oraz przed głębokim rozładowaniem.

  1. Pojemność całkowita (brutto)
  2. Pojemność użytkowa (netto)
  3. Ochrona przed przeładowaniem
  4. Ochrona przed głębokim rozładowaniem

Powyższa grafika służy wyłącznie do celów poglądowych.

Pojemność akumulatora

Akumulator wysokonapięciowy w samochodzie z napędem elektrycznym ma pojemność brutto i netto. Pojemność brutto opisuje całkowitą ilość energii, którą może magazynować akumulator. W celu ochrony przed samorozładowaniem, zwiększenia żywotności akumulatora i zapewnienia rezerwy na rozruch, pewna część energii nie jest dostępna podczas zwykłego użytkowania. Wartość, która pozostaje do dyspozycji kierowcy po odjęciu tej rezerwy to pojemność netto akumulatora.

Powyższa grafika służy wyłącznie do celów poglądowych. Pojemność akumulatora przedstawiono na przykładzie modelu Audi Q4 e-tron 40.

Poznaj możliwości modeli Audi e-tron

Dzięki filmowym przewodnikom Audi dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o w pełni elektrycznych modelach Audi e-tron i samochodach hybrydowych typu plug-in spod znaku czterech pierścieni. Obejrzyj i przekonaj się, jak łatwa jest ich obsługa.

Zobacz filmowe przewodniki

To również może Cię zainteresować: