Acquire
Ładowanie > Elektromobilność Audi > Audi Polska | Przewaga dzięki technice

Krótkie i łatwe ładowanie

Niewiarygodne przyspieszenie. Cisza prawie absolutna. Wspaniałe uczucie jazdy bez emisji CO₂. Jeśli kiedykolwiek doświadczyłeś jazdy samochodem elektrycznym lub hybrydą, to wiesz już, jakie to fascynujące przeżycie. E-tron to jednak nie tylko radość z jazdy dzięki napędowi elektrycznemu, ale również nieograniczona użyteczność w codziennym życiu. Bezproblemowe korzystanie z samochodu elektrycznego lub hybrydowego oznacza przede wszystkim łatwe ładowanie.

Masz pytania dotyczące ładowania na stacji lub w domu?

Kalkulator czasu ładowania pokazuje jak długo samochód musi być ładowany do pełna przy wykorzystaniu gniazda przemysłowego, pozwala również oszacować zasięg, jaki można uzyskać, ładując Audi e-tron przez godzinę na publicznej stacji ładowania.

Przedstawione zasięgi uwzględniają aktywny system klimatyzacji – w przeciwieństwie do założeń cyklu WLTP. W przypadku energooszczędnej jazdy (np. utrzymywania stałej prędkości w trasie czy wyłączenia klimatyzacji) możliwe jest osiągnięcie nawet wyższych wartości. By jak najlepiej oddawać rzeczywiste wartości, profile kalkulatora uwzględniają przyspieszanie i zwalnianie w warunkach miejskich, pozamiejskich i autostradowych.

Na czas ładowania mogą mieć wpływ czynniki zewnętrzne, jak temperatura oraz podejmowane w jego trakcie działania.

Kalkulator ma charakter poglądowy.

Ładowanie w domu

Możesz wygodnie ładować swój samochód elektryczny lub hybrydowy w domu. Najlepiej nocą, gdy samochód nie jest używany i dostępność mocy w sieci elektrycznej jest największa. Rozpocznij swój poranek od wejścia za kierownicę w pełni naładowanego pojazdu i czerp największą przyjemność z jazdy. Audi oferuje wydajny, inteligentny i kompletny system ładowania e-tron.

Modułowość i prostota dostosowania: system ładowania e-tron Compact

Samochody powinny być ładowane w gniazdku domowym czy przemysłowym? Tylko w domu, a może w domku wakacyjnym? Modułowy i kompaktowy system ładowania e-tron (e-tron Charging System Compact) zapewnia maksymalną elastyczność. Składa się z jednostki operacyjnej, w tym kabla do podłączenia do pojazdu i dwóch kabli zasilających – jednego z wtyczką do gniazdka domowego i jednego z wtyczką przemysłową. System ładowania e-tron Compact ma moc ładowania do 11 kW. Jednostka sterująca pozwala użytkownikowi na ręczne przełączanie między 100% a 50% wydajności ładowania. Może to być przydatne, gdy w tym samym czasie w domu są używane inne urządzenia elektryczne. System ładowania e-tron wyświetla informacje o systemie i procesie ładowania za pomocą diod LED na jednostce operacyjnej.

Wygoda i łączność: system ładowania e-tron Connect

Twój samochód ładuje się najlepiej, gdy energia jest najtańsza. Niektóre z zalet opcjonalnego systemu ładowania e-tron Connect to automatyczne dostosowanie mocy ładowania, gdy inne urządzenia elektryczne są używane równolegle w domu, oraz śledzenie poboru energii. System łączy samochód z kompatybilnym Home Energy Management System (HEMS), dzięki czemu samochód elektryczny staje się częścią inteligentnego domu. Na system ładowania e-tron Connect składa się jednostka operacyjna, kabel samochodowy o wybranej długości i dwa kable sieciowe (jeden z wtyczką domową i jeden z przemysłową). Obsługuje on moc ładowania do 22 kW¹. Jednostka sterująca jest wyposażona w 5-calowy wyświetlacz dotykowy. Adapter do mocowania na ścianie jest dołączony do zestawu.

Ładowanie publiczne

Nieważne, czy chodzi o przejechanie dłuższego dystansu samochodem elektrycznym, czy ładowanie go w dowolnym momencie, gdy potrzebujesz przerwy, albo o alternatywne źródła energii, kiedy ładowanie w domu nie wchodzi w grę.

Ponad 400 000 stacji ładowania: usługa e-tron Charging Service

Usługa ładowania e-tron Charging Service oferuje łatwy dostęp do jednej z największych sieci punktów ładowania w Europie:

 • Ponad 400 000 publicznych punktów ładowania w 26 krajach europejskich – a ich liczba cały czas rośnie
 • E-roaming umożliwiający pobieranie opłat w różnych krajach na podstawie jednej umowy
 • Jednolite i przejrzyste taryfy we wszystkich krajach
 • Proces ładowania oraz opłaty można śledzić za pośrednictwem portalu myAudi lub aplikacji myAudi.
e-tron
 • 1920x1080-ionity_image_5-1.jpg
  Aplikacja myAudi

  Oprócz planowania trasy i aktywacji punktów ładowania aplikacja myAudi² dostarcza informacji o wszystkich punktach w sieci. W każdej chwili możesz sprawdzić poziom naładowania swojego Audi e-tron z poziomu aplikacji.

 • 1920x1080-L1005410_v03.jpg
  Kabel ładujący Mode-3

  Audi zapewnia kabel Mode-3 do ładowania prądem zmiennym na stacjach niewyposażonych w stały kabel. Obsługuje on standardowo ładowanie prądem zmiennym o mocy do 11 kW.

Mapa punktów ładowania

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki, aby odnaleźć najbliższą stację ładowania.

Wyszukaj
30 Minuten

Szybkie ładowanie na długich trasach: sieć IONITY

Aby klienci Audi mogli w pełni cieszyć się możliwościami dalekiego zasięgu swojego samochodu Audi e-tron, Audi dąży do zbudowania potężnej sieci stacji ładowania wzdłuż głównych europejskich tras. IONITY to firma, która tworzy i obsługuje sieć ładowania błyskawicznego wzdłuż autostrad i dróg ekspresowych w 26 krajach europejskich. Sieć ładowania o dużej mocy (HPC) – do 350 KW – umożliwia podróżowanie pojazdem elektrycznym na duże odległości.

Postoje na ładowanie są automatycznie planowane przy użyciu e-tron route planner. Wystarczy tylko pół godziny, aby naładować akumulator wysokonapięciowy Audi e-tron przed dłuższą trasą – modele Audi e-tron wykorzystują do tego moc ładowania do 150 kW, natomiast model e-tron GT nawet do 270 kW.

Usługi oferowane przez IONITY High Power Charging:

 • około 400 stacji IONITY ze średnio 6 stanowiskami ładowania w 26 krajach europejskich
 • wygodny dostęp 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
 • dostępność w ramach usługi e-tron Charging Service
Więcej informacji

Poznaj możliwości modeli Audi e-tron

Dzięki filmowym przewodnikom Audi dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o w pełni elektrycznych modelach Audi e-tron i samochodach hybrydowych typu plug-in spod znaku czterech pierścieni. Obejrzyj i przekonaj się, jak łatwa jest ich obsługa.

Zobacz filmowe przewodniki

Co oznacza...

Prąd przemienny (AC) i prąd stały (DC)

Określenia „prąd przemienny” i „prąd stały” często pojawiają się, gdy mowa o ładowaniu pojazdów elektrycznych. Gniazdka domowe, przemysłowe i rozdzielnice elektryczne przeważnie dostarczają prąd przemienny. Akumulatory znajdujące się w samochodach elektrycznych i hybrydach mogą przechowywać jedynie prąd stały. To oznacza, że ładowarka musi konwertować prąd przemienny na prąd stały na potrzeby ogniw akumulatora. Taki konwerter jest zainstalowany w każdym samochodzie elektrycznym Audi. Podczas codziennego użytkowania nie zauważysz różnicy pomiędzy prądem stałym a przemiennym – konwersja zachodzi automatycznie w Twoim samochodzie. Aby zachować jak najlepsze czasy ładowania, niektóre ze stacji mają zamontowane bardzo wydajne przetwornice. Nazywane są stacjami ładującymi na prąd stały i znajdują się przeważnie w miejscach publicznych. Większe pojemności i wydajność tych stacji umożliwiają jeszcze szybsze ładowanie samochodów elektrycznych. Samochody elektryczne można ładować zarówno prądem stałym (DC), jak i przemiennym (AC), a hybrydy typu plug-in – jedynie przemiennym.

e-tron Charging Service

Sieć e-tron Charging Service oferuje dostęp do ponad 400 000 punktów ładowania w 26 krajach europejskich. Klienci usługi mogą wybrać atrakcyjną taryfę dopasowaną do ich potrzeb.

HPC

HPC oznacza sieć ładowania o dużej mocy, która umożliwia szybkie ładowanie samochodu elektrycznego. IONITY jest dostawcą technologii HPC oferującym dostęp do około 400 stacji szybkiego ładowania w 26 krajach europejskich. Stacje mają średnio po sześć stanowisk i umożliwiają ładowanie mocą do 350 kW. Dzięki temu już 31 minut wystarczy, by naładować baterie modeli Audi Q8 e-tron w takim stopniu, by możliwe było przejechanie kolejnego długiego etapu podróży. Audi Q8 (Sportback) e-tron można ładować mocą do 170 kW. Audi Q4 (Sportback) e-tron można ładować mocą do 125 kW, natomiast wersję Q4 (Sportback) 35 e-tron – z mocą do 100 kW. Audi (RS) e-tron GT może być ładowane z mocą nawet do 270 kW.

Często zadawane pytania

Dlaczego na stacji ładowania 22 kW mogę ładować jedynie mocą 11 kW?

Standardowo samochód jest wyposażony w ładowarkę pokładową (OBC), która jest rodzajem przetwornika ładowania AC/DC, o mocy 11 kW (7,4 kW w Q4 35 e-tron). W wybranych modelach elektrycznych Audi jest możliwość zamówienia opcjonalnej, drugiej ładowarki pokładowej (OBC), dzięki której możliwe będzie ładowanie samochodu prądem przemiennym o mocy do 22 kW.

O czym muszę pamiętać podczas ładowania na stacji?

Poniższe kroki opisują procedurę ładowania w pełni elektrycznego modelu Audi. Szczegółowe informacje znajdziesz w instrukcji samochodu.

1. Samochód musi być odblokowany.

2. Odsłoń gniazdo ładowania.

3. W razie potrzeby użyj przewodu Mode-3 będącego na wyposażeniu pojazdu.

4. Mocno włóż wtyczkę i przytrzymaj ją do momentu zablokowania.

5. Zapłać za ładowanie, przykładając kartę (np. kartę usługi e-tron Charging Service) do terminala stacji. W razie potrzeby skorzystaj z karty innego operatora lub karty płatniczej.

6. Obserwuj diodę ładowania. Legenda znajduje się obok gniazda ładowania.

7. Energia ładowania i szacowany czas są wyświetlane na ekranach pojazdu, gdy drzwi są odblokowane. Bieżący podgląd można znaleźć również w aplikacji myAudi.

8. Odblokuj pojazd.

9. Zakończ proces ładowania w pojeździe, naciskając przycisk klapki przy gnieździe. W razie potrzeby potwierdź zakończenie procesu, postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranach stacji.

10. Wyjmij wtyczkę z gniazda (taką możliwość sygnalizuje dioda).

11. Jeśli używałeś własnego kabla, nie zapomnij zabrać go ze sobą.

Gdzie mogę zobaczyć dokładny poziom naładowania baterii?

W pełni elektryczne modele Audi mają tę informację w menu MMI pod Pojazd > Ładowanie > Efektywność. W tym miejscu jest wyświetlany również suwak ładowania, za pomocą którego można ustawić poziom docelowego naładowania baterii. Można ułatwić sobie dostęp do tego ekranu poprzez dodanie go do menu skrótów. Poziom naładowania baterii można również sprawdzić na portalu i w aplikacji myAudi.

Czy ładowanie samochodu elektrycznego lub hybrydowego jest skomplikowane?

Modele e-tron i hybrydy typu plug-in są standardowo wyposażone w system ładowania Compact (dla modelu Q4 jest to wyposażenie opcjonalne), a opcjonalnie również w system ładowania e-tron Connect, który umożliwia elastyczne ładowanie z gniazdka domowego i przemysłowego. System ładowania e-tron Compact składa się z jednostki sterującej z przewodem do samochodu i dwoma przewodami zasilającymi – jednym z wtyczką domową, drugim z przemysłową. System ładowania e-tron Compact obsługuje moc do 11 kW w modelach Audi e-tron lub do 7,4 kW w hybrydach typu plug-in. Użytkownik może przełączać między 100% i 50% mocy ładowania na jednostce sterującej, by nie obciążać domowej sieci. System ładowania e-tron obrazuje stan naładowania i proces ładowania za pomocą diod LED. Twój dealer Audi może polecić elektryka, który przeprowadzi profesjonalny test Twojej domowej instalacji elektrycznej.

Jak wygląda dostępność szybkich stacji ładowania?

Usługa e-tron Charging Service jest częścią oferty Audi w zakresie ładowania i obecnie gwarantuje dostęp do infrastruktury ładowania w 26 europejskich krajach. Jedna karta ładowania z logo Audi uprawnia do korzystania z ponad 400 000 stacji ładowania obsługiwanych przez ponad 400 różnych operatorów. Usługa e-tron Charging Service daje również dostęp do sieci ładowania o dużej mocy IONITY.

Jak długo trwa ładowanie elektrycznego pojazdu?

Elektryczne modele Audi mają możliwość szybkiego ładowania. Podczas ładowania na stacji w technologii HPC można w krótkim czasie naładować baterię do 80% – w kompatybilnych modelach może być to nieco ponad 20 minut. Kolejne 20 minut wystarczy, by naładować baterię w 100% i móc skorzystać z maksymalnego zasięgu. Kalkulator na stronie audi.pl umożliwia orientacyjne określenie, ile czasu zajmie ładowanie.

Co mam zrobić, jeśli mój dom nie dysponuje bardzo wydajną instalacją elektryczną, lecz mimo to…

…chcę ładować swój samochód tak szybko, jak tylko możliwe? Audi ma w swojej ofercie system ładowania charging system connect¹ specjalnie dopasowany do takich sytuacji. Korzystając z kompatybilnego układu Home Energy Management System (HEMS), system dostosowuje moc ładowania w zależności od zużycia energii w gospodarstwie domowym. Zapobiega to obciążeniu instalacji elektrycznej i utracie napięcia. W zależności od poszczególnych czynników, cały mechanizm zwiększa średnią zdolność ładowania i skraca jego czas.

To również może Cię zainteresować:

1
Funkcje „blackout protection” i „solar power use” wymagają połączenia z kompatybilnym systemem zarządzania energią domową. Tego typu systemy nie są oferowane przez AUDI AG i nie są w związku z tym częścią oferty. W celu zapewnienia pełnej kompatybilności AUDI AG współpracuje z dwoma wiodącymi dostawcami systemów zarządzania energią domową, czyli Hager Group i SMA Solar Technology.