Acquire

Zespoły jeżdżące Audi wygrywają na otwarciu sezonu w USA

29 stycznia 2018 kierowcy nowych Audi R8 LMS GT4 zajęli pierwsze i drugie miejsce
w wyścigu w Dubaju. Otwarcie sezonu wyścigów w USA również zakończyło się sukcesem czterech pierścieni.

Podczas inauguracji sezonu IMSA na torze Daytona na starcie po raz pierwszy stanęły Audi R8 LMS i Audi RS 3 LMS w wersjach GTD i GT4. Natomiast w klasie TCR serii IMSA Continental Tire SportsCar Challenge Audi RS 3 LMS zajęły cztery pierwsze miejsca.

Po czterech godzinach zmagań linię mety jako pierwsza minęła amerykańska załoga Britta Caseya Jr. i Toma Longa za kierownicą
Audi RS 3 LMS teamu Compass Racing. Tuż za nimi, ze stratą zaledwie 1,955 sekundy, uplasowali się ich koledzy z zespołu: Rodrigo Sales
i Kuno Wittmer. Na pozycji trzeciej, o 0,079 sekundy później, na mecie zjawiło się trzecie Audi RS 3 LMS teamu Murillo Racing, którego kierowcami byli Matt Fassnacht i Justin Piscitell. Czwarte dojechało Audi RS 3 LMS zespołu eEuroparts.com Racing z Lee Carpentierem
i Kieronem O’Rourke za sterami. Na starcie wyścigu w klasie Grand Sport po raz pierwszy stanęły cztery Audi R8 LMS GT4.