Acquire

Premiery Audi podczas Poznań Motor Show 2018

Wystawę motoryzacyjną Poznań Motor Show, która odbyła się 5 kwietnia 2018, zachwyciły dwie spektakularne premiery. Na ekspozycji zobaczyć można było po raz pierwszy w Polsce nowe Audi A6 oraz koncepcyjny elektryczny i autonomiczny model Audi Aicon.

Nowe Audi A6 swoją światową premierę miało na tegorocznej wystawie motoryzacyjnej w Genewie. Niecałe dwa miesiące później mogliśmy cieszyć się jego pierwszym polskim pokazem, który miał miejsce na stoisku Audi na Poznań Motor Show 2018. Najnowsza wersja A6 jest ambasadorem nowego języka stylistycznego Audi. Wygląd zewnętrzny pojazdu charakteryzuje się wyważonymi proporcjami – długą maską silnika, dużym rozstawem osi i krótkimi zwisami. Za jego koncepcję i całą linię zewnętrzną odpowiedzialny jest polski stylista Parys Cybulski, który był gościem stoiska Audi.

Drugim niezmiernie ważnym premierowym pokazem Audi było przedstawienie, również po raz pierwszy w Polsce, koncepcyjnego modelu Audi Aicon. Ten w pełni elektryczny, autonomiczny samochód niepotrzebujący kierowcy wskazuje, jak według Audi wyglądać będzie przyszłość motoryzacji, zarówno pod względem technicznym. Karoseria i wygląd zewnętrzny pojazdu są stylistycznym dziełem Bogusława Parucha, kolejnego polskiego projektanta pracującego w AUDI AG.

Audi Aicon i napęd mild-hybrid Audi A6 są zapowiedziami strategii koncernu AUDI AG na najbliższe lata. Zgodnie z nią do roku 2025 w ofercie czterech pierścieni pojawi się ponad 20 elektrycznych i zelektryfikowanych modeli, które stanowić będą jedną trzecią sprzedaży. Pierwszy
z nowych modeli, Audi e-tron, swoją premierę będzie miał w drugiej połowie tego roku. Dodatkowo Poznań przywitał premierowe modele oraz inne, znane już samochody marki Audi.