Acquire
Plany produkcyjne dwóch nowych modeli Audi serii Q > 04 > 2017 > Aktualności > Audi Polska | Przewaga dzięki technice

Aktualności

  • Q8_big.jpg
Q8_big.jpg

Plany produkcyjne dwóch nowych modeli Audi serii Q

Audi powiększa swoją gamę modelową o dwa nowe modele serii Q i ogłasza miejsca ich produkcji. Audi Q8, począwszy od roku 2018 wytwarzane będzie w Bratysławie na Słowacji, a pierwsze Audi Q4 zjedzie z taśmy w roku 2019, w fabryce w węgierskim Győr.

„Dwa zupełnie nowe modele serii Q wytwarzane będą w fabrykach istniejącej już sieci produkcyjnej, zwiększając w ten sposób naszą konkurencyjność w niezwykle ważnym segmencie pojazdów” - mówi członek zarządu Audi AG ds. produkcji i logistyki, prof. dr Hubert Waltl.

Wprowadzając na rynek Audi Q8, koncern z Ingolstadt tworzy nowy segment w klasie wyższej. SUV segmentu premium o wyglądzie coupé, to doskonałe połączenie przestrzeni, emocjonalnej stylistyki, najnowszej techniki systemów wsparcia kierowcy i rozbudowanych systemów infortainment. Model ten będzie produkowany w Bratysławie, począwszy od roku 2018. Z taśm słowackiej fabryki, już od roku 2005 zjeżdża Audi Q7. Wytwarzana jest tam druga generacja tego dużego SUV’a oraz jego wersja S i wersja hybrydowa typu plug-in, Audi Q7 e–tron.

Do sterowania funkcjami infotainment i ustawieniami pojazdu służy wyświetlacz MMI, umiejscowiony centralnie w tablicy rozdzielczej. Wyświetlacz systemu klimatyzacji zintegrowano z opadającą pod kątem częścią konsoli środkowej. Podczas obsługi wyświetlacza, nadgarstek kierowcy spoczywa wygodnie na nisko umieszczonej dźwigni zmiany biegów ośmiostopniowej, automatycznej skrzyni biegów tiptronic. Gdy czujniki zamontowane w fotelu rozpoznają, że z przodu siedzi pasażer, to ekran dotykowy wyświetla osobne dane dotyczące jego strefy klimatyzacji. Gdy kierowca podróżuje samotnie, funkcja ta jest nieaktywna. Kolejny, mały ekran dotykowy na lewo od kierownicy, zarezerwowano dla obsługi świateł.