Acquire
Audi R8 V10 plus Moto Asem Interii > 05 > 2017 > Aktualności > Audi Polska | Przewaga dzięki technice

Aktualności

  • Audi_R8_big.jpg
Audi_R8_big.jpg

Audi R8 V10 plus Moto Asem Interii.

Na uroczystej gali, która odbyła się w piątkowy wieczór w Krakowie, poznaliśmy laureatów drugiej edycji plebiscytu czytelników portalu Interia – Moto As Interii. Użytkownicy Interii uznali Audi R8 V10 plus za najlepszy samochód w kategorii "Moc, czyli emocje mierzone w koniach mechanicznych".

Podobnie jak rok wcześniej, gala plebiscytu MotoAs Interii odbyła się w przededniu targów Moto Show w Krakowie. Zgodnie z zasadami plebiscytu, każdy z producentów samochodów obecny na polskim rynku, mógł zgłosić do niego wybrane przez siebie modele, zaznaczając w której z ośmiu kategorii dane auto powinno rywalizować.
Ze wszystkich zgłoszeń, użytkownicy Interii wybrali po 10 aut w każdej kategorii, które przeszły do finału. Audi R8 V10 plus zostało bezsprzecznym zwycięzcą w klasie mocnych samochodów sportowych, gdzie, jak napisali jurorzy "liczą się konie mechaniczne, niutonometry i najbardziej efektywny sposób przenoszenia ich na asfalt, ale także świetne prowadzenie oraz dreszcz emocji towarzyszący każdemu pokonanemu kilometrowi."
Żaden inny model marki Audi nie jest bliższy sportowi motorowemu, żaden nie jest ostrzejszy i bardziej dynamiczny. Umieszczony centralnie silnik Audi R8 V10 plus i na nowo opracowany napęd quattro, wraz z dynamicznym podwoziem zapewniają fascynujące osiągi, zwłaszcza w topowej wersji modelu o mocy 449 kW (610 KM), która od 0 do 100 km/h przyspiesza w 3,2 sekundy, a jej prędkość maksymalna wynosi 330 km/h. Konsekwentnie stosowana koncepcja lekkiej konstrukcji i zmienny rozkład momentu obrotowego sprawiają, że samochód ten nazwać można grotem sportowej strzały Audi. Jest też najsilniejszym i najszybszym seryjnym modelem rodem z Ingolstadt.

"Super samochody sportowe, takie jak Audi R8 V10 plus, są ucieleśnieniem marzeń wielu kierowców" – powiedział po odebraniu nagrody Leszek Kempiński, PR Manager Audi. "Coś w tych samochodach musi być, skoro wywołują one tego rodzaju emocje.
R8 V10 plus nie było jedynym modelem spod znaku czterech pierścieni biorącym udział w plebiscycie Moto As Interii. Pojawiły się w nim również: Audi A5 wystawione w kategorii "styl, czyli najpiękniejszy samochód", Audi S8 plus w kategorii „klasa, czyli odrobina luksusu", Audi Q5 w kategorii "rozsądek, czyli praktycznie i rodzinnie", Audi Q2 w kategorii "miasto, czyli coś na ciasne uliczki i nie tylko”, Audi SQ7 w kategorii "na każdą drogę, czyli auta, które nie boją się ubrudzić", Audi A4 w kategorii "do pracy, czyli wymarzony samochód służbowy" i Audi quattro w kategorii „legenda, czyli auto, które przeszło do historii."