Acquire
Wyścig Formuły E w Berlinie zakończony sukcesem Audi > 06 > 2017 > Aktualności > Audi Polska | Przewaga dzięki technice

Aktualności

  • wyscig-formuly-e-w-berlinie-audi.jpg
wyscig-formuly-e-w-berlinie-audi.jpg

Wyścig Formuły E w Berlinie zakończony sukcesem Audi.

Jedno pole position, dwa razy podium i razem aż 56 punktów. Team ABT Schaeffler Audi Sport zaskoczył swym mocnym występem fanów Formuły E zgromadzonych na dawnym berlińskim lotnisku Tempelhof.

Po raz pierwszy w tym sezonie, w ostatnią sobotę i niedzielę rozegrano dwa identyczne dni wyścigowe – oba z rundą kwalifikacyjną i z właściwym wyścigiem. Lucas di Grassi błysnął już pierwszego dnia, zdobywając trzy punkty za pole position na oczach szefa pionu rozwoju Audi, Petera Mertensa. Już w wyścigu głównym, Brazylijczyk prowadził przez dużą część okrążeń, jednak tuż przed półmetkiem wyścigu stracił pozycję lidera, głównie z racji tego, że musiał zwolnić z powodu problemów z temperaturą akumulatora. Obronił jednak pozycję drugą. Jego kolega z zespołu, Daniel Abt, przekroczył linię mety jako szósty, po starcie z pozycji ósmej.

24 godziny później di Grassi wystartował z miejsca siódmego, jednak gorący doping berlińskiej publiczności poderwał go do walki i ostatecznie zakończył wyścig na pozycji trzeciej. Zdobywając w Berlinie 36 punktów, Di Grassi zmniejszył swój dystans do prowadzącego w klasyfikacji Sébastiena Buemi aż o jedenaście punktów. Teraz dzielą ich 32 punkty.

Przez cały niedzielny wyścig, tuż za di Grassim jechał jego kolega z zespołu, Daniel Abt. Dwudziestoczteroletni Niemiec z ósmej pozycji startowej przebił się na miejsce czwarte i zaliczył swój najlepszy występ tego sezonu. Dodatkowo „dowiózł” 20 z ogółem 56 punktów zdobytych przez team ABT Schaeffler Audi Sport, zmniejszając dystans do przewodzącego w klasyfikacji zespołowej teamu Renault e.dams.