Acquire
4-aktualnosci-maj-1180x500.jpg

Czołowe kluby piłkarskie zagrają w turnieju Audi Cup

Najwyższej klasy rozgrywki rozpoczną europejski sezon piłkarski 2019/2020. 30 i 31 lipca Bayern Monachium, Real Madryt, Fenerbahçe Istanbuł i Tottenham Hotspur zmierzą się ze sobą w szóstym turnieju Audi Cup rozgrywanym na Allianz Arena.

Tradycja turnieju została zapoczątkowana dokładnie dziesięć lat temu. Pierwsze rozgrywki Audi Cup miały miejsce w roku 2009 i były częścią cyklu imprez związanych ze stuleciem marki Audi. Od tego momentu turniej stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych w Europie. Jak do tej pory puchar turnieju trzy razy trafił w ręce piłkarzy Bayernu Monachium, raz do FC Barcelona i raz do Atlético de Madrid.

Lepszego składu drużyn na turniej nie można sobie wyobrazić: Bayern, Real, Fenerbahçe i Tottenham łącznie zdobyły 90 tytułów mistrzów ligi, 50 pucharów krajowych i 19 tytułów Ligi Mistrzów, a bieżący sezon jeszcze się nie zakończył. „Wspaniale jest widzieć, że Audi Cup już od dziesięciu lat jest stałym punktem przygotowań najlepszych światowych klubów do sezonu” – mówi Bram Schot, prezes zarządu AUDI AG. „Tegoroczny skład turniejowy to nie tylko obietnica dwóch wspaniałych dni na stadionie dla wszystkich fanów futbolu, ale również przykład tego, jak w praktyce działa partnerstwo Audi”. Zarówno Bayern, Real, Fenerbahçe, jak i Tottenham, który do tej stawki dołączył w roku 2018, są członkami stowarzyszenia partnerów Audi.