Acquire
1_1180x500.jpg

Elektryczne, wydajne i naładowane emocjami: Audi Q4 e-tron

Audi Q4 e-tron to najnowszy model spod znaku czterech pierścieni. Wszechstronny, uniwersalny i pełen funkcjonalnych rozwiązań jest pierwszym produkowanym seryjnie w pełni elektrycznym kompaktowym SUV-em marki. Audi Q4 e-tron zachwyca przestronnym wnętrzem i innowacyjnością. Model można już skonfigurować i zamówić.

Audi Q4 e-tron to doskonały towarzysz podróży – zarówno tych codziennych, jak i rekreacyjnych. Ze względu na wymiary plasuje się w segmencie większych kompaktowych SUV-ów. Jednak dzięki modułowej płycie dla pojazdów elektrycznych (MEB) pojawiła się możliwość zupełnie nowego podziału przestrzeni. Powstałe na tej bazie wnętrze ma 1,83 m długości, co zbliża je do rozmiarów dużych SUV-ów klasy luksusowej. Już samo wsiadanie do Audi Q4 e-tron jest zaproszeniem do świata komfortu: drzwi otwierają się szeroko, a fotele są ustawione wysoko.
Jako prawdziwy all-rounder i pojazd rodzinny Audi Q4 e-tron charakteryzuje się bogatą ofertą schowków. Wraz z przednim schowkiem ich łączna pojemność wynosi 24,8 l. We wszystkich czterech drzwiach znajdują się uchwyty na butelki. Umiejscowiono je wysoko w górnej części podłokietników, dzięki czemu są ergonomiczne i łatwo dostępne. W bagażniku Audi Q4 e-tron mieści się 520 l bagażu. Po złożeniu oparć podzielonych w proporcji 40:20:40 powstaje prawie płaska powierzchnia. Dzięki temu przy załadowaniu pod sam dach pojemność bagażnika zwiększa się do 1490 l.

Audi Q4 e-tron oferuje w pełni cyfrową koncepcję obsługi z płaską strukturą menu. Obejmuje ona cztery obszary: w pełni cyfrową deskę rozdzielczą lub cyfrowy kokpit Audi virtual cockpit dla kierowcy, centralny wyświetlacz MMI touch, sterowanie głosowe naturalnym językiem oraz opcjonalny wyświetlacz danych na szybie w polu widzenia kierowcy, korzystający z elementów rozszerzonej rzeczywistości – augmented reality head-up display. Połączenie świata realnego z wirtualnym doskonale pokazuje podejście Audi do idei postępu w zakresie techniki wyświetlaczy. Wszystkie ważne informacje wyświetlane są na szybie, na dwóch oddzielonych od siebie płaszczyznach. Dane dostarczane przez niektóre systemy wspomagania, strzałki kierunkowe systemu nawigacji oraz punkty początkowe podróży i miejsca docelowe są „nakładane” wizualnie w odpowiednim miejscu na rzeczywisty obraz świata zewnętrznego. Wyświetlające się informacje można błyskawicznie objąć spojrzeniem, nie irytują kierowcy i nie dekoncentrują go.

Wyświetlacz dotykowy MMI touch z akustyczną reakcją zwrotną ma przekątną 10,1 cala, a w opcjonalnej wersji – 11,6 cala i jak dotąd jest to największy wyświetlacz w ofercie Audi. Przyszłość mobilności widoczna jest również w kierownicach Audi Q4 e-tron. W nowej generacji górne ramiona są wyposażone w czarne pola dotykowe z przyciskami pozwalającymi na sterowanie funkcjami. Po ich naciśnięciu wyczuwalna jest delikatna reakcja zwrotna. Podobnie jak w smartfonie, oprócz gestów dotykania działają także gesty przesuwania. Trzecią płaszczyzną intuicyjnej obsługi Audi Q4 e-tron jest sterowanie głosowe naturalnym językiem, które aktywuje hasło „Hej, Audi!”. System rozumie wiele sformułowań i zapytań także z języka codziennego, np.: „Gdzie jest najbliższa restauracja?”. W przypadku dostępnej nawigacji MMI plus wyszukiwanie może odbywać się online.

Przednie fotele w Q4 e-tron reprezentują postęp technologii bezpieczeństwa. W przypadku uderzenia bocznego, oprócz bocznych poduszek powietrznych, w prawym boku fotela kierowcy uruchomiona zostanie centralna poduszka zapobiegająca zderzeniu się kierowcy i pasażera na przednim fotelu.

Model Q4 e-tron debiutuje w atrakcyjnym i szybko rozwijającym się segmencie kompaktowych SUV-ów, dzięki czemu Audi oferuje klientom atrakcyjną cenowo możliwość wkroczenia w świat elektrycznej mobilności klasy premium.