Acquire
1180x500_3.jpg

Audi na GREENTECH FESTIVAL 2021: równowaga środowiskowa w całym cyklu życia produktu

Przez dwa dni trwania GREENTECH FESTIVAL 2021 w Berlinie wszystko kręciło się wokół innowacyjnych technologii i rozwiązań technicznych tworzonych dla zrównoważonego stylu życia. Audi po raz kolejny było partnerem strategicznym i jednym z fundatorów GREENTECH FESTIVAL, dzięki czemu podkreśliło swój udział w walce ze zmianami klimatycznymi i we wspieraniu zrównoważonego rozwoju. Zwiedzający mogli na przykład dowiedzieć się, w jaki sposób Audi pomaga w rozwoju odnawialnych źródeł energii, jak działa przyjazne dla zasobów podejście do tworzyw sztucznych oraz jakie znaczenie dla strategii zrównoważonego rozwoju ma sztuczna inteligencja kontrolująca procesy w łańcuchu dostaw. Pomysłodawcami i założycielami GREENTECH FESTIVAL są kierowca wyścigowy Nico Rosberg oraz dwaj inżynierowie Marco Voigt i Sven Krüger.

W tym roku GREENTECH FESTIVAL odbył się w formule hybrydowej: ekspozycję można było zwiedzać na żywo w Kraftwerk Berlin, a także uczestniczyć w niej cyfrowo przez Internet. W programie festiwalu znalazły się różne prezentacje, panele dyskusyjne, szkolenia i treningi. Oliver Hoffmann, członek zarządu AUDI AG ds. rozwoju technicznego, opowiadał podczas jednej z prezentacji, jak Audi promuje rozwój odnawialnych źródeł energii.

Dla Henrika Wendersa, szefa marki Audi, GREENTECH FESTIVAL 2021 był znakomitą okazją do zaprezentowania działań czterech pierścieni w tym zakresie. „W ubiegłym roku pokazaliśmy, jak chcemy minimalizować emisję dwutlenku węgla w produkcji i łańcuchu dostaw. W tym udowodniliśmy, że Audi dba o zrównoważony rozwój również w przypadku wykorzystywanych produktów, materiałów i procesów. Jesteśmy przekonani, że zrównoważone technologie staną się motorem napędowym przyszłości i mobilności jutra. Zrównoważony rozwój jest głęboko zakorzeniony w naszym sposobie myślenia – chcemy go aktywnie kształtować i inspirować do tego również innych”. Ponadto Audi nawiązało współpracę z fotografem i aktywistą ekologicznym Sebastianem Copelandem. Jego zdjęcia ukazują piękno przyrody, które bez wątpienia warto chronić. Audi wystawiło na swoim stoisku wybór jego prac.

Poza tym koncern z Ingolstadt zaprezentował w Berlinie własne rozwiązania aktywnie wpływające na zrównoważony rozwój, m.in.: finansowanie rozwoju odnawialnych źródeł energii w Europie, recykling mieszanych tworzyw sztucznych stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym, odfiltrowywanie mikrocząstek tworzyw sztucznych bezpośrednio w miejscu ich powstawania czy współpracę z zielonymi start-upami.