Acquire
2_1180x500.jpg

Audi Q4 Sportback e-tron: nowa odsłona elektromobilności

Sportowy design Audi i zaawansowane technologie spotykają się w nowym, w pełni elektrycznym kompaktowym SUV-ie Audi Q4 Sportback e-tron. Model można już skonfigurować i zamówić.

Wprowadzając na rynek Audi Q4 Sportback e-tron, cztery pierścienie uczyniły kolejny krok w ewolucji języka stylistycznego swoich samochodów elektrycznych. Linia nadwozia kompaktowego SUV-a jest kontynuacją pomysłów przedstawionych już w roku 2019, wraz z koncepcyjnym wówczas Audi Q4 Sportback. Model robi wrażenie uderzającymi proporcjami: krótkimi zwisami przednimi, dużymi kołami i muskularnością sylwetki. Wszystkie linie narysowano z najwyższą precyzją, a powierzchnie są wyraźne i minimalistyczne. Wyjątkowo niska linia dachu w stylu coupé kończy się mocno zarysowanym tyłem, a spojler jest głęboko osadzony na dwuczęściowym tylnym oknie.

Elektryczny SUV Audi oferuje również wysoką funkcjonalność na co dzień – pasażerowie podróżują wygodnie w przestronnym wnętrzu, a wszystkie elementy sterujące i ekrany dotykowe zapewniają intuicyjną obsługę i znajdują się bezpośrednio w zasięgu kierowcy.

W szczególności warto zwrócić uwagę na kierownicę, która nie zawiera fizycznych przycisków, ale panele dotykowe. Wybranie jednej z opcji na kierownicy zostaje potwierdzone sygnałem haptycznym.

Po raz pierwszy w modelach Audi Q4 e-tron oraz Q4 Sportback e-tron zastosowano również opcjonalny wyświetlacz head up w technologii AR (rozszerzonej rzeczywistości). Wszystkie ważne informacje wyświetlane są na szybie, na dwóch oddzielonych od siebie płaszczyznach. Dane dostarczane przez niektóre systemy wspomagania, strzałki kierunkowe systemu nawigacji oraz punkty początkowe podróży i miejsca docelowe są „nakładane” wizualnie w odpowiednim miejscu na rzeczywisty obraz świata zewnętrznego. Nowością jest także wyjątkowy SONOS sound system, który zmienia wnętrze Audi Q4 Sportback e-tron w salę koncertową.

Inną mocną stroną tego auta, niezmiernie istotną pod kątem codziennego użytkowania, jest duży zasięg. Wynosi on 497 kilometrów, co sprawia, że to samochód idealny do codziennych dojazdów do pracy czy weekendowych wyjazdów za miasto. Co istotne, korzystając z aplikacji myAudi, właściciel za pomocą własnego smartfona może aktywować ładowanie i ustawić wstępną klimatyzację pojazdu.