Acquire
4_1180x500.jpg

Premiera trzech modeli koncepcyjnych Audi

Jak będzie prezentować się design przyszłych pojazdów klasy luksusowej spod znaku czterech pierścieni? Przekonać się o tym będzie można w ciągu kilku najbliższych miesięcy, kiedy Audi zaprezentuje trzy innowacyjne samochody koncepcyjne. Charakterystyczne i wspólne jest dla nich słowo „sphere” (sfera), które podkreśla zupełnie nową koncepcję wnętrza oraz cyfrowego ekosystemu.

Pierwszym pojazdem koncepcyjnym, który ujrzał już światło dzienne, jest Audi skysphere concept. Został zaprezentowany w trakcie Monterey Car Week w Kalifornii. Następnie na targach IAA, odbywających się w tym roku od 7 do 12 września, premierowo zostanie pokazane Audi grandsphere. Jako ostatnie z trójki w pierwszej połowie 2022 roku zaprezentowane zostanie Audi urbansphere.

Każdy z tych pojazdów koncepcyjnych to – według Henrika Wendersa, szefa Audi – ucieleśnienie strategii marki oraz wyobrażenie na temat przyszłości mobilności klasy premium. W nieodległej przyszłości to przestrzeń wnętrza samochodów będzie kluczowa i oferować będzie całkowicie nowe doświadczenia w podróży. Jednocześnie dzięki rozwojowi elektromobilności i zautomatyzowanej jazdy przestrzeń ta zmieni się dużo bardziej niż na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Przyszłość przyniesie również rozwój usług dostępnych poza samochodem dzięki cyfrowemu, holistycznemu ekosystemowi.

Każdy z trzech pojazdów prezentuje nieco inne podejście do projektowania samochodów. To, co jednak jest dla nich wspólne, to umieszczenie w centrum potrzeb pasażerów i ich doświadczeń w trakcie jazdy. Dynamika, charakterystyczny wygląd oraz przygotowanie do długich podróży – wszystko ma na celu zapewnienie wyjątkowych doświadczeń. Nowe pojazdy mają pozwolić na samodzielne prowadzenie pojazdu lub gdy tylko to możliwe – skorzystanie z funkcji autonomicznego poruszania się auta. Przestrzeń samochodu stanie się wtedy miejscem, w którym możliwe będzie wyciszenie, odcięcie od bodźców ze środowiska zewnętrznego czy wręcz przeciwnie – nawiązywanie kontaktów i aktywna komunikacja.

Rozwiązania, które zaprezentowane zostaną przy okazji premiery modeli skysphere, grandsphere i urbansphere, znajdą odzwierciedlenie w pierwszych seryjnych samochodach Audi jeszcze w połowie aktualnie trwającego dziesięciolecia.