Acquire
layerstage.img.image.jpeg

Nowa, elektryzująca współpraca Audi.

Audi rozpoczyna współpracę z Kenem Blockiem, który zasłynął jako kierowca rajdowy i rallycrossowy już w roku 2005. Obecna współpraca to dla niego w pewnym sensie powrót do przeszłości: „Audi to marka, która kiedyś rozpaliła moją pasję do sportów motorowych. Jestem niezwykle podekscytowany, że teraz mogę rozpocząć ten nowy rozdział. Razem będziemy rozwijać innowacyjne projekty i poszerzać granice elektrycznej mobilności”.

Podczas pierwszej wizyty w siedzibie Audi spełniło się marzenie Kena Blocka – Amerykanin mógł sam poprowadzić kilka historycznych samochodów wyścigowych i rajdowych swojej ulubionej marki. Oczywiście nie przegapił okazji, by przetestować najmocniejszy pojazd elektryczny, jaki obecnie znajduje się w gamie modelowej AUDI AG. „Audi RS e-tron GT naprawdę mnie zaskoczyło” – mówi Block. „Jego design jest wykwintny – samochód stworzono z wielką dbałością o szczegóły i perfekcyjnie wykończono. Wrażenia z jazdy są niesamowite: jest niebywale szybki i bardzo dobrze się prowadzi. Środek ciężkości znajduje się bardzo nisko, dzięki czemu można szybko zmieniać kierunek jazdy”.

Ken Block zasłynął jako kierowca rajdowy i rallycrossowy w roku 2005, jednak już wcześniej znany był za sprawą swych misternie wyprodukowanych i zmontowanych filmów, w których jeździ sportowymi samochodami w niezwykłych miejscach, ocierając się niejednokrotnie o fizyczne granice możliwości. W ostatnim czasie testował również samochody elektryczne. W elektrycznym prototypie odnotował trzeci najlepszy czas na ostatnim etapie Rajdu Dakar 2020 i wygrał inauguracyjny wyścig serii rallycrossowej Projekt E w Höljes (Szwecja) w tym samym roku.

„Mobilność elektryczna to przyszłość” – mówi Block. „Widzę samochód elektryczny jako ogromny krok naprzód dla nas jako społeczeństwa w celu stworzenia czegoś, co może nie tylko zmniejszyć emisję, ale też, miejmy nadzieję, uczynić naszą planetę lepszym miejscem do życia. Ale to nie wszystko – chodzi również oczywiście o osiągi tych aut. Uwielbiam wszystko, co pozwala mi jechać szybciej. Samochody elektryczne to potrafią. A jeśli chodzi o dźwięk, to mam dzieci, które się tym nie przejmują. Uważają, że dźwięk samochodów elektrycznych jest tak samo fajny jak dźwięk silników spalinowych”.

Ken Block i Audi współpracę w dziedzinie elektrycznej mobilności zaczynają od zaraz i to na zasadach wyłączności. „Ken Block podziela naszą miłość do najwyższych osiągów” – mówi szef marki Audi Henrik Wenders. „Ma też ogromny dar inspirowania ludzi. Uzbrojony w swój nieszablonowy sposób myślenia będzie nam towarzyszył w drodze ku elektryzującej przyszłości. Witamy w zespole!”