Acquire
5_1180x500.jpg

Audi e-tron GT Najpiękniejszym Samochodem Roku.

Flagowy model spod znaku czterech pierścieni Audi e-tron GT w ramach nagrody Złota Kierownica został ogłoszony Najpiękniejszym Samochodem Roku. Wyróżnienie to jest przyznawane przez magazyn „Auto Bild” oraz jego edycje w poszczególnych krajach – w Polsce przez pismo „Auto Świat”.

Ceremonia wręczenia nagród w ramach tegorocznego konkursu odbyła się 9 listopada w Berlinie. Markę Audi reprezentował, a tym samym odebrał statuetkę, prezes zarządu AUDI AG, Markus Duesmann. „W swoim designie e-tron GT podkreśla, że samochody z czterema pierścieniami w logo zajmują eksponowane miejsce w galerii światowej stylistyki samochodowej. Co więcej, dzięki swoim imponującym osiągom model ten oferuje najbardziej emocjonalny rodzaj elektromobilności, a jego zrównoważona koncepcja wyraża nasze podejście do przyszłości motoryzacji. Bez wątpienia Audi e-tron GT jest naszym flagowym modelem” – powiedział.

Jeden z najstarszych konkursów w branży motoryzacyjnej jest organizowany od 1976 roku. W bieżącym roku w 12 kategoriach o to prestiżowe wyróżnienie walczyło w sumie 70 modeli różnych marek. Z pełnym przekonaniem można stwierdzić, że jest to prawdziwa nagroda publiczności, ponieważ głosowanie na Najpiękniejszy Samochód Roku odbywa się poza tradycyjnymi kategoriami. Czytelnicy pism mają tu pełne prawo głosu.

Audi e-tron GT to prekursor elektrycznej przyszłości Audi, który wyznacza kierunek rozwoju marki z Ingolstadt. Od 2026 roku wszystkie nowe modele Audi wprowadzane na rynek będą mieć wyłącznie napęd elektryczny. Cechy, którymi odznacza się e-tron GT: emocjonalny design, dynamiczne osiągi oraz zrównoważona koncepcja, sprawiają, że ten sportowy samochód jest prawdziwą ikoną marki.

Złota Kierownica nie jest jedynym wyróżnieniem, które zostało przyznane temu sportowemu Gran Turismo. Za stylistyczne innowacje w klasie samochodów luksusowych Audi e-tron GT zdobyło nagrodę Autonis 2021 (przyznawaną przez czasopismo „Auto motor und sport”), a w kategorii aut luksusowych zostało ogłoszone Niemieckim Samochodem Roku 2022.