Acquire
3_1180x500.jpg

Audi RS e-tron GT innowacją motoryzacyjną roku.

Audi RS e-tron GT zostało wybrane „Innowacją motoryzacyjną roku” w ramach plebiscytu „The Best of Moto” organizowanego przez serwis Moto.pl.

Tegoroczna w pełni elektryczna nowość spod znaku czterech pierścieni to samochód, który potwierdza, że elektromobilność staje się dynamiczna oraz fascynująca. Audi RS e-tron GT to innowacyjne podejście do klasycznej idei gran turismo: odznacza się nacechowaną emocjonalnie stylistyką oraz rewolucyjną techniką. Dwa mocne silniki elektryczne oferują pewny napęd na cztery koła, a parametry jazdy można z pełną odpowiedzialnością nazwać fascynującymi. Silnik elektryczny osi przedniej RS e-tron GT wytwarza moc 175 kW (238 KM), a silnik z tyłu – moc 335 kW (456 KM). Całkowita moc wyjściowa tego sportowego samochodu wynosi zatem 440 kW (598 KM), a moment obrotowy – 830 Nm. W trybie boostingu moc wyjściowa na krótko zwiększa się do 475 kW (646 KM). Wprowadzony przez Audi na rynek ponad 40 lat temu napęd na cztery koła quattro także wspiął się w Audi RS e-tron GT na nowy, fascynujący poziom, a każdy milimetr designu wewnętrznego oraz zewnętrznego jest w tym samochodzie w pełni dopracowany.

„Czterodrzwiowe coupé Audi RS e-tron GT to pojazd typu gran turismo charakteryzujący się dynamiczną elegancją, a jednocześnie to Audi, jakiego świat jeszcze nie widział. RS e-tron GT jest mocny, sportowy, pewny siebie i naładowany emocjami. Odzwierciedla zamiłowanie Audi do tworzenia samochodów” – mówi Jadwiga Borowińska, PR manager Audi. „Doskonale nadaje się do codziennego użytkowania, a także do dalekich podróży. Łączy w sobie doskonałość, fascynację i innowacje, co zwróciło uwagę zarówno internautów, jak i jurorów plebiscytu »The Best of Moto«. Jest mi bardzo miło i jestem bardzo dumna, że to właśnie RS e-tron GT głosami internautów i jurorów zdobył pierwsze miejsce w kategorii »Innowacja motoryzacyjna roku«”.

Nagrodę główną w plebiscycie „The Best of Moto” przyznaje jury. W jego skład wchodzą przedstawiciele serwisu Moto.pl i innych mediów branżowych, a także internauci. Oprócz nagrody głównej w ramach plebiscytu przyznaje się także wyróżnienia w 11 kategoriach specjalnych oraz 4 eksperckich.