Acquire
2_1180x500.jpg

Nowa generacja luksusu: odmłodzone Audi A8.

Audi A8 to najbardziej luksusowy pojazd produkowany przez markę spod znaku czterech pierścieni i symbol prestiżu oraz statusu. Jak prezentuje się w nowej, odmłodzonej serii modelowej?

W przypadku stylistyki zewnętrznej na nowo zaprojektowano i zaaranżowano elementy w części przedniej nadwozia: podstawa grilla osłony Singleframe jest szersza, a boczne wloty powietrza oraz reflektory – całkowicie nowe. Wpływa to na jeszcze lepszą prezencję A8. W części tylnej dominują szerokie, chromowane klamry. Tu również niektóre elementy zaprojektowano na nowo: między innymi dyfuzor w zderzaku – jego stylistyka została zaakcentowana delikatnymi przetłoczeniami. Detalami podkreślającymi sportowy design są cztery zoptymalizowane pod kątem przepływu gazów rury wydechowe w okrągłych osłonach. Klienci decydujący się na zakup A8 mogą wybrać jako opcję pakiet stylistyki zewnętrznej „Chrom” oraz nowy pakiet „S line”. Zwłaszcza ten drugi dodaje samochodowi dynamiki i odróżnia go od wersji bazowej.

Ulepszenia związane z odmłodzeniem samochodu powodują tylko minimalne zmiany wymiarów flagowego modelu Audi. Rozstaw osi A8 wynosi 3 m, jego długość – 5,19 m, szerokość – 1,95 m, a wysokość – 1,47 m. S8 jest o około centymetr dłuższe.

Nową funkcją, którą można zastosować dzięki technice mikrozwierciadeł w cyfrowych reflektorach diodowych Matrix, jest światło precyzyjnie sytuujące samochód na pasie autostrady. Polega ona na tym, że reflektory emitują pasmo wyjątkowo jasno oświetlające pas ruchu, po którym porusza się pojazd. Z tyłu natomiast standardowo Audi A8 wyposażono w cyfrowe światła OLED. W powiązaniu z systemami wsparcia kierowcy oferują one funkcję sygnalizowania zbliżającego się obiektu.

Wnętrze odmłodzonego Audi A8 jest niczym salon, w którym można poczuć się niezwykle komfortowo. Oferuje otwartą, przyjazną przestrzeń. W topowej wersji wyposażenia (w modelu A8L) dostępne są fotele relaksacyjne z możliwością regulacji, ogrzewania stóp czy masażu o różnej intensywności. Luksus wnętrza można podkreślić dostępną w programie Audi exclusive lodówką z barkiem. Całość wnętrza jest wykonana precyzyjnie i rzemieślniczo, co dodatkowo podkreśla jego wyjątkowy charakter.

W Audi A8 nie zabrakło licznych systemów obsługi i wsparcia: MMI touch response z dwoma wyświetlaczami i funkcją głosową, w pełni cyfrowego kokpitu Audi virtual cockpit oraz dostępnej standardowo nawigacji MMI Navigation plus. W sumie w odmłodzonym Audi A8 dostępnych jest około 40 systemów wspomagania kierowcy.

Na przednich fotelach zamontowano wyświetlacze full HD, dzięki którym pasażerowie mogą w trakcie podróży oddawać się ulubionej rozrywce. Miłośnicy najwyższej jakości dźwięków docenią system muzyczny Bang&Olufsen, na który składają się 23 głośniki.

Odmłodzone Audi A8 dostępne jest z trzema silnikami. 50 TDI i 55 TFSI to sześciocylindrowe silniki V6. Silnik TFSI, oferowany w A8 i S8 w różnych wariantach mocy, ma wbudowaną technologię „cylinder on demand”. Wersja hybrydowa typu plug-in TFSI e łączy silnik 55 TFSI z silnikiem elektrycznym. Wszystkie silniki współpracują z niezwykle szybką i jednocześnie delikatnie zmieniającą biegi ośmiostopniową automatyczną skrzynią biegów tiptronic. W standardowym wyposażeniu dostępny jest również stały napęd na cztery koła quattro.

Prowadzenie Audi A8 daje sportową radość i komfort dzięki określonym profilom jazdy w systemie Audi drive select. Adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne z regulacją tłumienia to standardowe wyposażenie tego modelu. Nowe jest natomiast predyktywne aktywne zawieszenie. Może ono indywidualnie, przy pomocy elektrycznych siłowników, odciążać lub dociążać każde z kół dodatkową mocą i w ten sposób aktywnie regulować położenie podwozia w zależności od sytuacji na drodze. Tym samym zapewnia fascynujące wrażenia z jazdy. Asortyment obręczy kół dla odmłodzonego Audi A8 obejmuje wymiary od 18 do 21 cali i sześć nowych konstrukcji przygotowanych przez Audi i Audi Sport.

Odmłodzone modele serii A8 jak zawsze udowadniają, że są ucieleśnieniem najnowocześniejszych rozwiązań technicznych, wyjątkowego designu i komfortowego wnętrza.