Acquire
2_1180x500.jpg
90 lat Audi: Cyfrowa broszura do pobrania
Cyfrowa broszura „Rocznicowe daty Audi na rok 2022”, którą wydało Audi Tradition, zawiera wiele dat z historii – nie tylko produktów, ale również firmy Audi. Jednym z najważniejszych wydarzeń tego roku są okrągłe urodziny poprzednika Audi A4 – Audi 80, które pojawiło się na rynku aż 50 lat temu, w roku 1972. Co więcej, w czerwcu swoje dziewięćdziesiąte urodziny obchodzi logo Audi. Charakterystyczne cztery pierścienie symbolizują połączenie czterech firm: Audi, DKW, Horch i Wanderer oraz utworzenie w 1932 roku Auto Union AC.
Okrągła rocznica powstania Audi 80 (B1) to idealny moment, by przypomnieć sobie, jakim strzałem w dziesiątkę okazał się ten model dla firmy Audi. To pojazd, który miał być nowoczesny, a nie modny. Miał stawiać na praktyczność i atrakcyjną cenę, jak przystało na samochód rodzinny. Podobnie jak w przypadku modeli wyścigowych, Ludwig Kraus, ówczesny główny konstruktor, skupiał się na redukcji masy, każąc pracownikom sprawdzać każdą część dla możliwej najmniejszej wagi pojazdu. W ten sposób Audi 80 olśniewało sportowym prowadzeniem i wyjątkowo niskim zużyciem paliwa, co było bardzo istotne w roku 1973 – na początku kryzysu naftowego. Sprawiło to, że Audi 80 okazało się odpowiednim samochodem w odpowiednim czasie.
Warto także zauważyć, że projektant Audi 80 – Hartmut Warkuss – pomógł ukształtować design w nowym, całkowicie obiektywnym stylu lat 70. Odcisnął w ten sposób swoje piętno na stylistyce Audi w kilku generacjach modeli serii B, C i D.
Cyfrowa broszura jest już dostępna na stronie Audi Media Center, gdzie można poznać ten oraz wiele innych interesujących szczegółów z historii marki, można znaleźć pod tym linkiem.