Acquire
3_1180x500.jpg

Wyjątkowy charakter udoskonalonego Audi A8

Nietuzinkowy design, szczególnie widoczny w przedniej i tylnej części pojazdu, w połączeniu z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi zapewnia jeszcze lepszą prezencję i sportową elegancję Audi A8.

Wysokiej klasy reflektory i tylne światła inspirują swoimi nowoczesnymi funkcjami i podkreślają osobowość tej luksusowej limuzyny. Innowacyjne rozwiązania sprawiają, że A8 staje się zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów pojazdem wyjątkowo zorientowanym na użytkownika. Ten następca Audi V8 już od 1994 roku jest flagowym modelem czterech pierścieni w segmencie luksusowych limuzyn i wyróżnia się jako symbol statusu i prestiżu. Czwarta generacja, która pojawiła się w roku 2017, wyniosła tę serię modelową na zupełnie nowy poziom pod względem mocy, estetyki i wyposażenia.

  • a8_2021_3212_withoutcast_1920x1080.jpg
    Wyostrzona stylistyka jest szczególnie widoczna z boku pojazdu. Kopuła dachu biegnie płasko, a rozciągnięte linie karoserii podkreślają imponującą długość samochodu. Szerokie nadkola podkreślają dynamiczny charakter pojazdu oraz użytego napędu na cztery koła quattro.

W tylnej części dominują szerokie chromowane klamry, spersonalizowana sygnatura świateł z cyfrowymi elementami OLED oraz ciągły pas świateł podzielony na segmenty. Wkładka dyfuzora z poziomymi przetłoczeniami została zaprojektowana na nowo i delikatnie zaakcentowana.

Oprócz wersji bazowej Audi oferuje swoim klientom między innymi zewnętrzny pakiet Chrom i po raz pierwszy w A8 – nowy pakiet stylistyki zewnętrznej S line, który nadaje szczególnie dynamicznego charakteru przedniej części pojazdu. Wyraziste krawędzie w obszarze bocznych wlotów powietrza stanowią uzupełnienie widoku z przodu – podobnie jak w modelu S8. Jeszcze większą niepowtarzalność i wyrazistość zapewnia opcjonalny pakiet stylistyczny Czerń.
Nowością dla modelu A8 jest pięć kolorów matowego wykończenia – szary Daytona, srebrny Florett, zielony District, szary Terra oraz biały Glacier. Dzięki programowi Audi exclusive pojazd jest lakierowany w kolorze wybranym przez klienta.

W reflektorach diodowych Matrix zastosowanych w Audi A8 wykorzystano technologię DMD (ang. digital micromirror device), w której każdy reflektor zawiera około 1,3 miliona mikroskopijnych zwierciadeł rozbijających wiązki światła na malutkie piksele. Dzięki temu można nimi sterować z maksymalną precyzją. Nową funkcją stworzoną dzięki tej technice jest przydatne na autostradzie oświetlenie pasa drogi i światło prowadzące. W tym przypadku reflektory emitują „dywan światła”, który szczególnie intensywnie oświetla pas ruchu kierowcy.

Niezwykły charakter pojazdu podkreślają także wygenerowane przez cyfrowe reflektory diodowe Matrix dynamiczne animacje powitalne lub pożegnalne widoczne w momencie odblokowywania drzwi – wyświetlane na podłożu lub ścianie.

  • a8_2021_3213 (1)_1920x1080.jpg
    Cyfrowe światła tylne OLED w standardowym wyposażeniu w powiązaniu z systemami wsparcia kierowcy oferują funkcję identyfikacji zbliżającego się obiektu: wszystkie segmenty OLED zostają aktywowane, jeśli w odległości do dwóch metrów od zaparkowanego A8 pojawi się inny pojazd.

Charakterystyczny design oraz innowacyjne technologie sprawiają, że Audi A8 zachwyca komfortem i fascynującymi wrażeniami z jazdy. Elegancka stylistyka tej limuzyny podkreśla jej prestiż, który jest widoczny w każdym detalu. Niepowtarzalność modelu można dowolnie akcentować dzięki personalizowanym pakietom stylistycznym Audi oraz szerokiej palecie barw Audi exclusive. Przekonaj się, ile do zaoferowania ma ten udoskonalony model.