Acquire
1_1180x500.jpg

Audi e-tron GT z nagrodą World Car Awards 2022

Audi e-tron GT quattro zostało wielkim zwycięzcą tegorocznej edycji World Car Awards w kategorii World Performance Car. Ta największa i najbardziej prestiżowa ceremonia wręczania nagród dla nowych samochodów, która odbyła się w Nowym Jorku, nie bez przyczyny nazywana jest „Oscarami świata motoryzacji”. W osiemnastej edycji konkursu flagowy elektryczny model Audi e-tron GT quattro nominowano również w kategoriach World Electric Vehicle of the Year oraz World Car Design of the Year.

„Jesteśmy niezmiernie zaszczyceni, że nasze w pełni elektryczne Audi e-tron GT quattro zostało finalistą w trzech kategoriach zaledwie rok po swojej światowej premierze” – powiedział po wręczeniu nagród Oliver Hoffmann, członek zarządu AUDI AG ds. rozwoju technicznego. Dodał również, że przyznanie nagrody w pełni elektrycznemu gran turismo spod znaku czterech pierścieni potwierdza słuszność obranej przez Audi drogi w kierunku elektromobilności przyszłości. Warto przypomnieć, że od 2026 roku wszystkie modele marki wprowadzane do sprzedaży będą mieć wyłącznie elektryczne układy napędowe.

Osiągi, dzięki którym Audi e-tron GT quattro otrzymało tytuł World Performance Car, są w dużej mierze wynikiem zastosowania w tym modelu zaawansowanego systemu zarządzania termicznego. W Audi e-tron GT quattro system ten składa się z czterech obiegów termicznych. Oznacza to, że akumulator oraz elementy układu napędowego utrzymywane są w idealnej temperaturze. Dzięki temu charakterystyka najwyższych osiągów dostępna jest w każdym momencie jazdy.

  • a210774_large_1920x1080.jpg


    Ponadto dzięki inteligentnemu zarządzaniu termicznemu każdy użytkownik Audi e-tron GT quattro może ustawić idealny zakres temperatur, w jakich ładowany jest akumulator.

    Audi w konkursie World Car Awards nagradzane było do tej pory aż jedenaście razy, a tym samym jest najbardziej utytułowaną marką w historii tej nagrody.