Acquire
2_1180x500.jpg

Audi nagrodzone w plebiscycie The Best of Moto 2022

Plebiscyt The Best of Moto jest organizowany przez redakcję portalu Moto.pl. W tegorocznej, piątej edycji rajdowe Audi RS Q e-tron zostało nagrodzone w kategorii „Napęd alternatywny”, a o zwycięstwie zadecydowały głosy nie tylko jurorów, lecz również czytelników serwisu.

Audi RS Q e-tron to idealny dowód na postęp technologiczny, jaki dokonuje się w świecie motoryzacji, zwłaszcza dzięki swojemu napędowi. Samochód ten udowadnia również, że elektromobilność jest gotowa nawet na najtrudniejsze wyzwania sportów motorowych, do których niewątpliwie należy Rajd Dakar. W tegorocznej edycji wystartowała pierwsza generacja RS Q e-tron, a na kolejną, która rozpocznie się na początku stycznia 2023 roku, gotowa jest już druga, z wydajniejszą i zmodernizowaną koncepcją napędu. Ulepszony prototyp miał szansę sprawdzić się już w tegorocznym Rajdzie Maroka.

Audi RS Q e-tron E2 ma przetwornik energii, który składa się z silnika spalinowego i generatora, oraz akumulator wysokiego napięcia i dwa silniki elektryczne (na obu osiach). Napędzany jest energią elektryczną, a silnik spalinowy jest w nim jedynie generatorem energii.

Przyznane Audi RS Q e-tron wyróżnienie w tegorocznej edycji The Best of Moto nie jest pierwszym, którym poszczycić się może Audi. W poprzednich plebiscytach nagradzano między innymi Audi A8 i S8 w kategorii samochodów luksusowych, a model Audi RS e-tron GT został uznany „innowacją motoryzacyjną roku”.