Acquire
3_1180x500.jpg

Audi Tradition: Wydarzenia i rocznice w 2023 roku

W 2023 roku Audi będzie miało okazję świętować wiele wyjątkowych rocznic, między innymi 150 lat marki NSU i 25 lat Audi TT. Od chwili swojej premiery w 1998 roku Audi TT zachwyca fanów na całym świecie nie tylko niepowtarzalnym designem, ale też przyjemnością z jazdy. Ćwierć wieku legendarnego Audi TT jest ściśle związane z historią Audi Hungaria, które w 1998 roku przejęło produkcję tego modelu w ramach światowej sieci produkcyjnej. Właśnie w 2023 roku oddział Audi AG z siedzibą na Węgrzech obchodzić będzie 30-lecie istnienia.

  • HI060706_large_b_943x530.jpg

    Przedsiębiorstwo NSU zostało powołane do życia w Riedlingen nad Dunajem przez dwóch mechaników pochodzących ze Szwabii. To, co zaczęło się w 1873 roku z dziesięcioma pracownikami i maszyną dziewiarską napędzaną kołem wodnym, przekształciło się w fabryce Neckarsulm
    w imponującą historię transformacji i innowacji technologicznych.

Przez 20 pierwszych lat istnienia przedsiębiorstwa wytwarzano w nim maszyny dziewiarskie. Z początkiem roku 1886 właściciele podjęli decyzję o uruchomieniu dodatkowego wydziału zajmującego się budowaniem rowerów. Od tamtej pory jednoślady decydowały o kolejnych losach firmy – już w roku 1901 NSU rozpoczęło produkcję motocykli. Pierwsze samochody tej marki pojawiły się pięć lat później, ale ich produkcja została zawieszona w 1929 roku ze względu na skoncentrowanie się przez firmę na wytwarzaniu rowerów i motocykli. Wznowiono ją dopiero trzy dekady później w 1958 roku, by w roku 1969 połączyć siły z Auto Union GmbH i stworzyć nową spółkę znaną jako Audi NSU Auto Union AG. Dziedzictwo NSU zawsze było wpisane w DNA Audi, więc to nie przypadek, że Neckarsulm jest teraz siedzibą Audi Sport GmbH, które obchodzi w tym roku 40-lecie istnienia.

Rok 2023 będzie oddawał innowacyjnego ducha i wieloaspektowość marki za sprawą rocznic wielu wyjątkowych modeli. Na przykład NSU Wankel Spider powstał 60 lat temu, NSU Quickly został wprowadzony na rynek 70 lat temu, a dwa przedwojenne samochody NSU 6/30 i NSU 7/34 będą świętować 95. rocznicę powstania.

Wyjątkowych okazji do świętowania dla Audi Tradition nie zabraknie. W tym roku marka weźmie udział w kilkunastu imprezach w różnych zakątkach Europy. Należeć będą do nich między innymi:

• Heidelberg Historic (13–15 lipca),
• Goodwood Festival of Speed (13–16 lipca),
• Classic Days w Düsseldorfie (4–6 sierpnia).

Osoby zainteresowane harmonogramem wydarzeń, na których Audi prezentuje swoje zabytkowe motocykle lub samochody, zachęcamy do ściągnięcia aplikacji Audi Tradition, w której wszystkie informacje uzupełniane są na bieżąco.