Acquire
1_1180x500.jpg

Pełna dynamiki moc: Audi RS 6 Avant performance

Jeszcze więcej mocy, jeszcze lepsze osiągi i jeszcze większa wydajność. To właśnie oznacza „performance”, którego szczytowym osiągnięciem dla modeli RS 6 jest nowe Audi RS 6 Avant performance. Dzięki większym turbosprężarkom i wzrostowi ciśnienia doładowania w czterolitrowym silniku V8 biturbo TFSI zwiększono w tym modelu moc silnika oraz maksymalny moment obrotowy. Wynoszą one odpowiednio 630 KM (463 kW) i 850 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h osiąga w 3,4 sekundy – w porównaniu z podstawową wersją RS 6 Avant performance przyspiesza szybciej o 0,2 sekundy.

O jeszcze lepszej dynamice tego modelu świadczą również jego inne cechy. Mechaniczny międzyosiowy mechanizm różnicowy standardowo rozdziela moc silnika w stosunku 40:60 z przewagą tylnej osi. Jednak w przypadku poślizgu wyższy moment obrotowy jest automatycznie przekazywany na oś, którą w danym momencie charakteryzuje lepsza przyczepność. Do 70 procent może być przekazywane na przednią, a do 85 procent na tylną. Dynamikę jazdy poprawia również lżejsza waga oraz kompaktowość samoblokującego mechanizmu różnicowego, a także precyzyjniejsze reakcje układu kierowniczego.

Standardowo Audi RS 6 Avant performance wyposażone jest w 21-calowe obręcze kół i w opony o rozmiarze 275/35. Opcjonalnie możemy wybrać w tym modelu również obręcze 22-calowe, ze stopów metali lekkich o jeszcze bardziej sportowym wyglądzie. Dostępne dla nich kolory to między innymi matowy Neodymium Gold, matowy czarny i metaliczna czerń. Ich zainspirowana sportami motorowymi przewiewna konstrukcja wspomaga chłodzenie hamulców. Zastosowane w RS 6 Avant performance opony Continental „Sport Contact 7” zapewniają także na mokrej nawierzchni jeszcze lepszą przyczepność pojazdu, a w trakcie pokonywania zakrętów z dużą prędkością zmniejszają jego podsterowność.

Unikalne doznania w trakcie jazdy w RS 6 Avant performance to zasługa systemu Audi drive select.

Oferuje on aż sześć różnorodnych profili: efficiency, comfort, auto, dynamic oraz RS1 i RS2, które kierowca może skonfigurować samodzielnie . Na wyjątkowe wrażenia prowadzącego pojazd oraz pasażerów w Audi RS 6 Avant performance wpływa również dostępny standardowo pakiet RS Dynamic. Dzięki niemu prędkość maksymalna podniesiona jest do 280 km/h, zawiera on dynamiczny układ czterech kół skrętnych oraz sportowy mechanizm różnicowy quattro na tylnej osi. Natomiast opcjonalny pakiet RS Dynamic plus zawiera ceramiczny układ hamulcowy RS, a samochód może osiągnąć prędkość maksymalną 305 km/h.

Dostępny w RS 6 Avant performance wirtualny kokpit Audi plus ze standardowymi 12,3-calowymi wyświetlaczami również oferuje nowe funkcje. Jedną z nich jest wskaźnik zmiany biegów, dzięki któremu zawsze wiemy, kiedy jest optymalny czas na ich zmianę. Natomiast dzięki funkcji Launch Control możemy wykorzystać w pełni potencjał drzemiący w tym modelu od pierwszych sekund. Sygnalizuje ona najlepszy moment przyspieszenia podczas ruszania.
W Audi RS 6 Avant performance dostępnych jest 16 różnorodnych kolorów nadwozia. Wśród nich znajdziemy wyjątkowe nowości – metaliczny i matowy niebieski Ascari oraz matowy srebrny Dew. Elementy nadwozia charakterystyczne dla modeli RS, spośród których wymienić można tylny dyfuzor, relingi dachowe, nakładki na progi i lusterka zewnętrzne, standardowo dostępne są w kolorze matowym szarym. Wybrane elementy w pakietach stylistycznych matowy karbon/czerń są czarne.
Nowością jest również nowy pakiet stylistyczny RS we wnętrzu Audi RS 6 Avant performance. Oprócz koloru szarego i czerwonego dostępny jest także niebieski. Pakiety dostępne są z opcjonalnymi dodatkami. Należą do nich dekoracyjne wstawki, podłokietniki w drzwiach oraz środkowy podłokietnik z mikrofibry Dinamica. Charakterystyczna dla modelu jest dioda LED, która znajduje się w przednich drzwiach. Wyświetla ona na podłożu obok samochodu – po otwarciu jego drzwi – napis „RS performance”.

Dzięki narzędziu „Audi exclusive customizer” konfiguracja indywidualnych kombinacji kolorystycznych i tworzenie jedynego w swoim rodzaju pojazdu są obecnie jeszcze łatwiejsze. W trakcie personalizacji możemy wybierać pomiędzy dostępnymi podstawowymi i kontrastowymi kolorami wnętrza pojazdu, kolorami przeszyć i lakierami specjalnymi, a dzięki wizualizacji modelu 3D możemy porównywać ich połączenia.
Jeszcze mocniejsze i jeszcze szybsze niż kiedykolwiek wcześniej. Nowe Audi RS 6 Avant oferuje dodatkowe elementy i ulepszenia, które wpływają na niezrównaną dynamikę i wrażenia w trakcie jazdy oraz zapewniają wyjątkowy komfort.