Acquire
A234732_large_1180x500.jpg

Limitowana seria Audi RS e-tron GT Ice Race Edition

Z okazji 40. rocznicy powstania spółki Audi Sport GmbH, na rynku pojawiło się Audi RS e-tron GT w limitowanej wersji Ice Race Edition. Model należy do portfolio Audi exclusive, co oznacza jeszcze więcej możliwości personalizacji.

  • A234731_large_b_943x530.jpg

    Inspiracją dla tej limitowanej edycji jest austriacki wyścig GP Ice Race. Zapoczątkowane w 1952 r. i wznowione w 2019 r. wydarzenie wywodzi się ze skandynawskiego skijoringu. Jednak w tym przypadku narciarzy nie ciągną psy, a samochody wyścigowe. Odbywają się tam też pokazy i przejazdy demonstracyjne, co w otoczeniu górskiego śniegu w Zell am See tworzy niesamowite wrażenie. Niezwykły krajobraz stał się inspiracją dla Audi Design. Odzwierciedla się to w śnieżnej kolorystyce nadwozia i wnętrza samochodu. Srebrny i biały kolor symbolizują kryształy śniegu i lodowe jeziora , natomiast fiolet – mieniące się gogle narciarskie. Model oklejony jest specjalną folią z przejrzystymi fragmentami. Trójwymiarowe odcienie, abstrakcyjne wzory i kontrastowe detale tworzą wyjątkową kompozycję.
    Czarne 21-calowe felgi, czarny dach wykonany z CFRP i przyciemniane szyby to kolejne wyróżniające się elementy tego niezwykłego modelu.

We wnętrzu część wyposażenia ma odcień diamentowego srebra, co w połączeniu z czarną skórą i kontrastującymi fioletowymi przeszyciami akcentuje wyjątkowy charakter modelu. Wg Bernharda Neufelda, szefa Audi exclusive: „Nowa stylistyka wersji limitowanej Ice Race Edition podkreśla emocjonalny szczyt elektrycznej mobilności Audi. Wyjątkowej osobowości temu elektrycznemu Gran Turismo dodaje też nasza personalizacja”.

Projekt kierownicy również przyciąga wzrok. Kombinacja skóry i Alcantary ma znak w odcieniu diamentowego srebra na godzinie dwunastej, tak jak w samochodach wyścigowych. Niezwykły design dopełniają wyraźne akcenty na konsoli środkowej i desce rozdzielczej oraz dywaniki podłogowe z logo RS w zmodyfikowanej wersji. Jest to nawiązanie do wyglądu nadwozia.

Oprócz standardowych funkcjonalności MMI w Audi RS e-tron GT Ice Race Edition są też dostępne nowe opcje charakterystyczne tylko dla tego modelu. Wyświetlacz ma indywidualny obraz tła, co dodaje mu ekskluzywności. Po raz pierwszy posiadacze modelu unikalny numer seryjny swojego egzemplarza mogą zobaczyć w wersji cyfrowej, zamiast tradycyjnej plakietki. Górski motyw oświetlenia ambientowego zmienia kolor na fioletowy.

  • A234734_large_b_943x530.jpg

    Personalizacja to ważny obszar w działaniu Audi. Jej historia trwa już od 1995 roku. Nieoczywiste pakiety dodatkowe do niektórych modeli, czy dobrze znane logo w wersji czarnej, pokazują nieograniczone możliwości zespołu kreatywnego. Udoskonalenia modeli początkowo wdrażane ręcznie teraz dzieją się bezpośrednio na linii produkcyjnej. W Audi RS e-tron GT Ice Race Edition indywidualizacja samochodu wchodzi na kolejny poziom, czego dowodem jest na przykład obraz tła systemu MMI. Audi poszukuje nowych inspiracji i łączy je z klasycznymi funkcjami wyposażenia. Dzięki temu odpowiada na potrzeby osób szukających wyższego poziomu personalizacji samochodu i zapewnia wyjątkowe wrażenia z jego użytkowania.

Model dostępny jest w limitowanej serii 99 sztuk, wyłącznie w Europie. Klienci z kartą Audi charging service, mogą go ładować nawet w ponad 500 000 publicznych punktów ładowania w Europie. Już 5 minut ładowania prądem stałym z mocą do 270 kW może wystarczyć na około 100 km jazdy.

Indywidualizm, sportowy charakter i niezwykła kolorystyka, to mocne strony limitowanej wersji w pełni elektrycznego Audi RS e-tron GT Ice Race Edition.