Acquire
2_1180x500.jpg

Audi Progress Days w Audi City Warszawa

Audi City Warszawa to miejsce, w którym technologia łączy się z rzeczywistością. Odbywają się tu różnorodne wydarzenia, do których należą prezentacje koncepcyjnych modeli Audi. W październiku w warszawskim salonie gościło futurystyczne Audi grandsphere concept. Z pojazdem można było się zapoznać w ramach trwającego ponad tydzień wydarzenia Progress Days, a o jego progresywnych rozwiązaniach zainteresowanym osobom opowiadał ekspert Audi Grzegorz Laskowski.

  • grandsphere-audi-2023-2 (13)_b_943x530.jpg

    Audi grandsphere concept to jeden z koncepcyjnych modeli z serii Sphere, który łączy w sobie elegancję i moc. Jego dwa elektryczne silniki mają łączną moc 530 kW i moment obrotowy 960 Nm. 800-woltowa technologia zapewnia szybkie ładowanie akumulatora – w mniej niż 25 minut od 5 do 80 procent na stacjach szybkiego ładowania z mocą do 270 kW. Samochód ma zasięg na poziomie nawet 750 kilometrów.

Model charakteryzuje się wyjątkowym designem i innowacyjnością rozwiązań. Kluczowe elementy wnętrza – wyświetlacze i kierownica – pojawiają się dopiero po uruchomieniu zapłonu.

Drewniane panele zamieniają się w cyfrowe ekrany i zastępują klasyczne wyświetlacze dotykowe.

  • grandsphere-audi-2023 (25)_943x530.jpg

    Koncepcja modelu opiera się głównie na możliwości autonomicznej jazdy na poziomie 4. Ten tryb sprawia, że wnętrze przemienia się nie do poznania – chowają się kierownica i pedały, a powierzchnia projekcyjna może zamienić się w ekran CinemaScope. Można wówczas przeprowadzić wideokonferencję lub poczytać treści rozrywkowe. Pod ekranem znajdują się dotykowe przyciski. Umożliwia to szybkie przełączanie treści: na przykład z muzyki na nawigację. Przyciski dotykowe obsługują wszystkie funkcje i aplikacje aktywne w danym momencie w samochodzie. Ikony odpowiednich menu są podświetlone. Gdy tryb jazdy autonomicznej jest włączony, samochód jest obsługiwany poprzez funkcję eye tracking i sterowanie gestami.

  • grandsphere-audi-2023-2 (11)_b_943x530.jpg

    Zwieńczeniem trwających ponad tydzień październikowych Progress Days był wyjątkowy event połączony z piątymi urodzinami Audi City Warszawa.

Showroom Audi City Warszawa to dwupiętrowy obiekt, który ma łączną powierzchnię 530 m2. W głównym punkcie mieszczą się Customer Private Lounge i otwarta przestrzeń – Customer Lounge. Znajdują się tam najnowsze wersje 98-calowych ekranów VR, dzięki którym klienci mogą konfigurować swój samochód marzeń, wybierając spośród wielu różnych opcji. Po konfiguracji można zobaczyć wymarzone Audi na wizualizacji – prawie identycznej jak w rzeczywistości. Każdy szczegół jest precyzyjnie pokazany w najwyższej rozdzielczości. Podczas konfiguracji można liczyć na konsultację z Doradcą Audi, który pomoże wybrać optymalne rozwiązania.

Znajdujący się w Warszawie przy placu Trzech Krzyży salon to jedno z kilku miejsc na całym świecie, które wyznaczają nowy kierunek zamawiania i konfiguracji samochodu. Zapraszamy do jego odwiedzania.