Acquire
1_1180x500.jpg

Moc i design Audi RS 7 Sportback performance

Poznaj Audi RS 7 Sportback performance. Udoskonalony silnik i wyjątkowe elementy designu zachwycają już od pierwszej jazdy. „Performance” w nazwie modelu oznacza więcej mocy. W Audi RS 7 Sportback przekłada się to na zwiększenie mocy 4-litrowego silnika V8 biturbo TFSI z 600 KM do 630 KM i maksymalnego momentu obrotowego z 800 Nm do 850 Nm w porównaniu z wersją podstawową. W tym modelu dźwięk też odgrywa istotną rolę. Izolacja pomiędzy komorą silnika a wnętrzem i w tyle pojazdu została zmniejszona, co zapewnia wyjątkowe doznania dźwiękowe.

  • A226383_large_b_943x530.jpg


    RS 7 Sportback performance w nowym wydaniu charakteryzuje się wyjątkowymi kołami w stylistyce 10-ramiennych turbin. W wersji standardowej wyposażone jest w 21-calowe obręcze z odlewanego aluminium. Do wyboru są też obręcze 22-calowe w kolorze metalicznej czerni oraz w trzech odcieniach w wersji matowej: szarym, czarnym lub neodymowego złota. Design szprych 5-Y jest inspirowany sportami motorowymi. Ich konstrukcja zapewnia przewiew i wspomaga chłodzenie hamulców.

Zastosowane w modelu opony Continental „Sport Contact 7” 285/30 mają wysoką wydajność i wpływają na znaczne zmniejszenie masy samochodu. Wyróżnia je też wysoka przyczepność, co zapewnia pewne prowadzenie przy różnej prędkości. Opony skracają również drogę hamowania od 100 do 0 km/h nawet o dwa metry.Dynamikę jazdy RS 7 Sportback można personalizować za pomocą 6 profili: efficiency, comfort, auto, dynamic oraz trybów RS1 i RS2. Każdy tryb zapewnia inny, wyjątkowy charakter jazdy. Zaktualizowane oprogramowanie jednostki sterującej skrzynią biegów daje różne korzyści. Dzięki temu skrócił się czas zmiany biegów, a kontrast między różnymi trybami jazdy jest jeszcze większy.

W wersji standardowej model został wyposażony w Pakiet RS Dynamic. Obejmuje on podniesienie prędkości maksymalnej do 280 km/h, sportowy mechanizm różnicowy quattro na tylnej osi i dynamiczny układ czterech kół skrętnych. Można też wybrać opcjonalny pakiet RS Dynamic plus. W jego skład wchodzą ceramiczny układ hamulcowy RS i dodatkowe zwiększenie prędkości maksymalnej do 305 km/h. Zaciski hamulcowe są dostępne w kolorze szarym, czerwonym lub niebieskim, tarcze przednie mogą mieć średnicę 440 mm, natomiast tylne – 370 mm.

  • A226422_large_b_943x530.jpg

    Kolorystyka w nowym Audi RS 7 Sportback performance odgrywa istotną rolę. Jest ono dostępne aż w szesnastu kolorach nadwozia. Premierowo w metalicznym i matowym kolorze niebieskim Ascari oraz matowym kolorze srebrnym Dew. W modelach performance standardowe elementy nadwozia RS są wykonane w matowej szarości. Dostępny jest również pakiet stylistyczny matowy karbon/czerń – wtedy relingi dachowe i listwy na szybach bocznych są w kolorze czarnym. Logo modelu i pierścienie Audi mogą być chromowane albo czarne.

  • A226376_large_b_943x530.jpg

    W Audi RS 7 Sportback zaskakują też nowe akcenty i funkcje wnętrza. Model wyróżnia dioda LED w przednich drzwiach, która po ich otwarciu wyświetla na podłożu obok samochodu napis „RS performance”. Oprócz znanych pakietów stylistycznych RS w kolorze szarym i czerwonym pojawił się nowy – niebieski. Na kierownicy, dywanikach podłogowych i gałce dźwigni zmiany biegów dodano kontrastujące przeszycia w kolorze niebieskim Mercato. Pasy bezpieczeństwa mają odcień błękitu oceanicznego ze wstawkami o strukturze diagonalnej z opcją wyboru niebieskich akcentów.

Opcjonalne dodatki z mikrofibry Dinamica, środkowy panel siedzeń z szarą, czerwoną lub niebieską wkładką oraz wytłoczenia RS w pasującym kolorze podkreślają sportowy charakter wnętrza. Do wyboru dostępna jest też szeroka gama specjalnych wykończeń lakierniczych oraz odcieni skóry i szwów. Narzędzie Audi Exclusive Customizer oferuje możliwość wizualizacji 3D personalizowanych kombinacji i stworzenia specjalnej własnej wersji pojazdu.Na standardowym 12,3-calowym cyfrowym Audi virtual cockpit plus pojawiły się nowe funkcje, m.in. wskaźnik zmian w trybie manualnej skrzyni biegów – Launch Control, który pozwala jeszcze bardziej wykorzystać potencjał modelu RS 7 Sportback performance.

Odkryj Audi RS 7 Sportback Performance. Jego udoskonalony design i większa moc zachwycą Cię już od pierwszej jazdy.