Acquire
3_1180x500.jpg

Przyszłość mobilności klasy premium na High Progress

Podczas cyklu wydarzeń Audi High Progress fani motoryzacji zostali zaproszeni do wspólnej futurystycznej podróży, która dała możliwość poznania kierunku przyszłości elektromobilności klasy premium. W przestrzeniach Audi City w Warszawie i Gdańsku po raz pierwszy w Polsce zaprezentowano spektakularne modele koncepcyjne spod znaku czterech pierścieni – Audi skysphere concept i Audi A6 e-tron concept. Dotychczas modele były dostępne dla szerszej publiczności tylko w takich metropoliach jak Mediolan, Dubaj i Monachium. Partnerem spotkania inaugurującego był Vogue Polska.

Model Audi skysphere concept jest pierwszym z rodziny samochodów koncepcyjnych z serii sphere. Podczas jego projektowania skupiono się na jednym celu: zaprezentowaniu przyszłości motoryzacji premium, w której pojazd staje się interaktywną przestrzenią oraz sferą wyjątkowych doświadczeń.

  • 6_943x530.jpg

    Pomimo tysięcy mil dzielących Audi Design Loft Malibu i zespół w Ingolstadt w Niemczech wykorzystana technologia 3D wpłynęła na przyspieszenie całego procesu kreowania Audi skysphere concept, który łączył w sobie projektowanie tradycyjne i cyfrowe. Innowacje umożliwiły opracowanie projektu pojazdu koncepcyjnego łączącego zalety samochodu sportowego i limuzyny.

Podczas spotkania zaprezentowano, w jaki sposób Audi skysphere concept zmienia swoją sylwetkę – klasyczny roadster w ciągu kilku sekund może wydłużyć się, przybierając proporcje charakterystyczne dla komfortowej limuzyny. Model wyróżnia się możliwością dostosowania trybu jazdy do potrzeb kierowcy : „Sport” zapewnia dynamiczną jazdę, podczas gdy „Grand Touring” gwarantuje niezwykły komfort podróży za sprawą jazdy autonomicznej. Dzięki ukryciu kierownicy i pedałów ten tryb nadaje wnętrzu wyjątkową przestronność, sprawiając że zarówno kierowca, jak i pasażerowie mogą wypocząć podczas podróży.

Model A6 e-tron concept jest kolejnym dowodem na sukcesywne podążanie Audi w kierunku rozwoju najbliższej przyszłości elektromobilności. Pojazd ten łączy w sobie elegancki design oraz funkcjonalność, oferując przy tym możliwość dynamicznej jazdy. Imponująca osłona Singleframe to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów Audi A6 e-tron concept – jej dolna krawędź to jednocześnie sięgające głęboko wloty powietrza chłodzącego układ napędowy, akumulator i hamulce. Równie imponujące w Audi A6 e-tron concept jest oświetlenie, które spełnia wiele funkcji. Nie tylko zachwyca swoją stylistyką, ale również dba o bezpieczeństwo na drodze, między innymi za sprawą projektorów o wysokiej rozdzielczości, które wyświetlają na nawierzchni symbole ostrzegawcze – informując o tym, że za moment otworzą się drzwi pojazdu.

  • 7_943x530.jpg

    Przyszłość mobilności klasy premium jest elektryczna. W Audi kształtujemy ją już dziś za sprawą zachwycających innowacyjnością w pełni elektrycznych modeli koncepcyjnych. Przekonaj się, czym wyróżnia się każdy z nich.

    Dowiedz się więcej