Acquire
Witamy w strefie relaksu > Przyszłość > Audi Polska | Przewaga dzięki technice

Witamy w strefie relaksu

Program „Zdrowie” zamienia Audi urbansphere concept* w wyjątkową strefę relaksu.

Tekst: AUDI AG - Zdjęcia: AUDI AG Czas czytania: 4 min

Ekrany wbudowane w oparcia przednich siedzeń.

Światło przyciemnia się i przyjmuje pomarańczową barwę. Z głośników płynie muzyka relaksacyjna, wyświetlacz proponuje spokojny rytm oddechu, siedzenie odchyla się – teraz wystarczy tylko oddychać. Delektować się spokojem. Zostawić za sobą pełen zgiełku świat.
Wszystko jest przygotowane, by w Audi urbansphere concept* oddać się medytacji. Samochód staje się miejscem odpoczynku, daje uczucie całkowitego odprężenia.
Program w najnowszym samochodzie koncepcyjnym Audi nosi nazwę „Zdrowie” . Po jego aktywacji ustawienia oświetlenia, siedzenia, dźwięku i interfejsu tworzą wyjątkową atmosferę.

 Wnętrze Audi urbansphere concept widziane przez otwarte drzwi.

Cyfrowy asystent jest jak lokaj. Jest zawsze w pobliżu, dba i troszczy się o ciebie. Wysuwa propozycje, możesz nawiązać z nim interakcję.

Christina Huber

Christina Huber, User Interface Designer w Audi, razem z Italdesign – studiem designu z Turynu należącym do AUDI AG – zaprojektowała ten program. „Audi urbansphere concept* to wydzielona, chroniona przestrzeń. Elementy programu tworzą zupełnie inną atmosferę niż w domu. Efekt kokonu i immersyjne doznania są bardzo wyjątkowe”.

Program „Zdrowie” stanowi integralną część procesu interakcji z samochodem. Gdy pasażer zbliża się do Audi urbansphere concept*, inicjowany jest tak zwany scenariusz powitania: samochód wyświetla świetlny dywan na podłożu i automatycznie otwiera drzwi. Widoczne są intarsje  i oświetlenie Ambiente. Fotel odwraca się w kierunku otwartych drzwi. Gdy pasażer wsiądzie do auta, jest witany przez osobistego asystenta na cyfrowym interfejsie. Christina Huber: „Cyfrowy asystent jest jak lokaj. Jest zawsze w pobliżu, dba i troszczy się o ciebie. Wysuwa propozycje, możesz nawiązać z nim interakcję”.

  Portret Christiny Huber.

Christina Huber, User Interface Designer w Audi, stworzyła program „Zdrowie” dla Audi urbansphere concept*.

 

Proponuje na przykład program „Zdrowie”. Gdy siedzący z tyłu pasażer aktywuje tę opcję, kamera w oparciu przedniego siedzenia zeskanuje twarz i na podstawie pomiaru źrenic oceni poziom stresu. Jeżeli jest wysoki, aktywowana zostanie immersyjna medytacja, by wprowadzić pasażera w stan relaksu. 
Wówczas zmienia się nastrój w całym wnętrzu Audi urbansphere concept*. Światło przybiera ciepły kolor, rozlega się muzyka relaksacyjna, a fotel odchyla się w wypoczynkową pozycję 60 stopni.
Po zakończeniu medytacji wnętrze powraca do stanu neutralnego, w którym pasażerowie mogą zdecydować, jak chcą wykorzystać podróż w Audi urbansphere concept* – do pracy w skupieniu, słuchania muzyki czy prowadzenia rozmów.
Program „Zdrowie” w Audi urbansphere concept* to zaproszenie, a jednocześnie dbałość o pasażera. Zaproszenie do relaksu. A potem, z nowymi siłami, wykorzystania odzyskanej energii.

Audi urbansphere concept* to wydzielona, chroniona przestrzeń. Instrumenty z programu „Zdrowie” tworzą zupełnie inną atmosferę niż w domu. Efekt kokonu i immersyjne doznania są bardzo wyjątkowe.

Christina Huber

Widok przez szklany dach na wnętrze Audi urbansphere concept.