Acquire
To ekscytujący czas dla miłośników samochodów > Technologia > Audi Polska | Przewaga dzięki technice

"To ekscytujący czas dla miłośników samochodów".

Chrisa Evansa i Audi łączy pragnienie tworzenia niezapomnianych wrażeń. Podczas prezentacji nowego Audi Q6 e-tron*, hollywoodzki aktor i producent opowiada o swojej pasji do samochodów, mobilności elektrycznej i roli, jaką technologia odgrywa w kształtowaniu przyszłości motoryzacji.

Tekst: Nadia Riaz-Ahmed – Zdjęcia: AUDI AG

Nadia Riaz-Ahmed
Czas czytania: 4 min

Chris Evans stoi blisko kamery, a w tle Audi Q6 e-tron.

Chris, jesteś znany ze swojej pasji do samochodów. Co czujesz, kiedy uruchamiasz silnik i rozpoczynasz jazdę?
Moc, wolność, komfort i niezależność. Uwielbiam prowadzić samochód. To naprawdę jedno z moich ulubionych zajęć. Zawsze lubiłem szybką jazdę. Dla mnie samochody to idealne połączenie formy i funkcji. Pojazd o wyrafinowanym designie, który dostarcza również dreszczyku emocji związanego z prędkością – to jest coś dla mnie. Za kierownicą znajduję idealne miejsce do medytacyjnych refleksji. Chociaż jazda samochodem wymaga skupienia, udaje mi się wprowadzić część mojego umysłu w stan relaksu. Po długiej jeździe zawsze czuję się odświeżony.

Czy jako miłośnik samochodów tęsknisz za odczuciami i dźwiękiem silnika spalinowego, podczas jazdy pojazdem elektrycznym?
Raczej nie. Ale dla niektórych osób może tak być, po prostu dlatego, że są do tego przyzwyczajeni. W obecnych czasach, gdy przechodzimy na samochody elektryczne, dreszczyk emocji związany z tradycyjnym silnikiem spalinowym jest zastępowany poczuciem satysfakcji, odpowiedzialności, obowiązku, celu i znaczenia.

Dla Audi jazda samochodem to nie tylko przemieszczanie się z punktu A do punktu B, ale chodzi o coś więcej - o tworzenie osobistych doświadczeń. Jest to z pewnością coś, co jako aktor, również możesz powiedzieć o sobie.

Zdecydowanie. Dla nas, aktorów, publiczność ma najwyższy priorytet. Odczuwamy ogromną satysfakcję, gdy wywieramy wpływ na ludzi nawet po tym, jak już dawno opuścili kino. Gdy wracają do domu, do swoich rodzin, film nadal rezonuje, a oni w dalszym ciągu o nim myślą i rozmawiają. Wydaje mi się, że jest to podobne do jazdy samochodem, kiedy przeżyte chwile mogą pozostać z nami jeszcze na długo po zakończeniu podróży.


Audi Q6-e tron jest podłączone do stacji ładowania.
Chris Evans siedzi na krześle.

Jeśli i tak jeździsz samochodem, dlaczego nie wybrać takiego, który ma mniejszy wpływ na środowisko?

Chris Evans

Jak myślisz, co powstrzymuje ludzi przed zakupem samochodów elektrycznych?
Do niedawna na rynku pojawiły się wyłącznie samochody elektryczne o mało atrakcyjnym wyglądzie oraz o ograniczonym zasięgu. Wiele osób prawdopodobnie miało obawy dotyczące osiągów samego pojazdu jak i możliwości ładowania. Jednak w ciągu ostatnich lat elektryczne samochody przeszły znaczną ewolucję, co jest czymś bardzo ekscytującym. To właśnie najbardziej fascynuje mnie w samochodach elektrycznych - tempo ich ewolucji jest niezwykłe. Dla kogoś, kto kocha samochody, to naprawdę wyjątkowy czas.

Audi Q6 e-tron* jest wyposażone między innymi w zintegrowane ekrany dla pasażerów. Czy uważasz, że ta funkcja poprawia ogólne wrażenia z jazdy?
Zdecydowanie tak! To nie tylko ważny, ale także kolejny luksusowy aspekt, który wyróżnia markę Audi. Możliwość korzystania z rozrywki na takim poziomie w samochodzie to coś zupełnie nowego i wyjątkowego. Zdecydowanie jestem zwolennikiem ekranu dla pasażera. Uważam, że to fantastyczne, że można oglądać filmy podczas podróży!


 

O Chrisie Evansie:

Chris Evans jest odnoszącym sukcesy amerykańskim aktorem, producentem i reżyserem. Jedną z jego najbardziej rozpoznawalnych ról jest postać Kapitana Ameryki, znanego również jako Steve Rogers, występującego w filmach Marvel Cinematic Universe. Jego interpretacja tego kultowego superbohatera przyniosła mu uznanie na całym świecie zarówno wśród fanów, jak i krytyków. Evans udowodnił również swoją wszechstronność w różnych gatunkach filmowych, w tym w dramatach, kryminałach i filmach akcji, takich jak Knives Out, Snowpiercer i The Gray Man. Użyczał również swojego głosu postaciom w filmach animowanych, co stanowi kolejny dowód na jego wszechstronne umiejętności aktorskie.

 
Zbliżenie na Chrisa Evansa.

Mówisz o odpowiedzialności i celu - czy są to również powody, dla których sam jeździsz samochodem elektrycznym?
Myślę, że ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że wszyscy mamy do odegrania pewną rolę i każdy powinien wnieść swój wkład, niezależnie od tego, czy jest to na dużą czy małą skalę. To jeden z powodów, dla których jestem fanem pojazdów elektrycznych - jeśli i tak zamierzasz jeździć samochodem, dlaczego nie wybrać takiego, który wywiera mniejszy wpływ na środowisko? Jeśli każdy podejmie taką decyzję, to suma tych małych kroków może przynieść znaczącą pozytywną zmianę. Dzięki szybkiemu rozwojowi technologii pojazdów elektrycznych, w tym możliwości ładowania, jest teraz coraz mniej powodów, aby nie przesiąść się na samochód elektryczny.

Czy sądzisz, że nowe technologie mogą odegrać kluczową rolę w poprawie nie tylko ogólnych wrażeń z jazdy, ale także innych aspektów, takich jak bezpieczeństwo i łączność?
Tempo innowacji w branży motoryzacyjnej jest ogromne. Nowe technologie w samochodach są niezwykle ważne. Kiedy jesteś w samochodzie, bezpieczna jazda i ochrona pasażerów oraz innych użytkowników dróg jest najwyższym priorytetem. Każda technologia, która zwiększa bezpieczeństwo i pozwala skoncentrować się na drodze, jest krokiem we właściwym kierunku. Dlatego integracja inteligentnych technologii w samochodach to nie tylko luksus - to absolutna konieczność.


 
Audi Q6 e-tron.

Audi Q6 e-tron* to elektryczne doświadczenie najwyższej klasy.

Dzięki innowacyjnej platformie, najnowocześniejszej architekturze elektronicznej, zaawansowanym technologiom w zakresie ładowania i akumulatorów oraz rewolucyjnej stylistyce, Audi Q6 e-tron otwiera nowy rozdział w elektrycznej mobilności Audi. Płynnie łączy w sobie maksymalną przyjemność z jazdy, wyrafinowane doznania przestrzenne i najwyższej klasy wrażenia z jazdy pojazdem elektrycznym.