Acquire
Połącz czas ładowania z doświadczeniem > Technologia > Audi Polska | Przewaga dzięki technice

Połącz czas ładowania z doświadczeniem

Usługa Audi Charge and Explore znajduje stacje ładowania, na których czas oczekiwania można spędzić na swoich ulubionych aktywnościach. W ten sposób czas ładowania staje się wartościowym, dobrze spędzonym czasem.

Tekst: Bernd Zerelles – Zdjęcia: AUDI AG Czas czytania: 3 min

Kobieta przed pojazdem elektrycznym.

Spędzanie czasu ładowania samochodu elektrycznego w punktach ładowania w najdalszym zakątku autostradowego przystanku podczas przyjemnej podróży może nieco zepsuć nastrój. Audi również to zauważyło i wprowadziło usługę Audi Charge and Explore. Dzięki bezproblemowemu planowaniu postojów na ładowanie, połączonemu z różnymi aktywnościami, każda długodystansowa podróż samochodem elektrycznym staje się w pełni przyjemna. “Nasze badania wykazały, że 80 procent ankietowanych klientów Audi uważa ładowanie podczas długich podróży za stracony czas”, podsumowuje Laura Liebig, szefowa działu usług cyfrowych Digital Services eMobility w Audi Business Innovation, odpowiedzialna za rozwijanie tej usługi. “Często są również niezadowoleni z infrastruktury wokół punktów ładowania".

Dlatego usługa Audi Charge and Explore nie tylko odpowiada na pytanie „Gdzie znajduje się najbliższy punkt ładowania i jaką moc dostarcza?”, ale przede wszystkim: „Czego chciałbym doświadczyć podczas przerwy na ładowanie?”. Możesz wybierać spośród szerokiej gamy kategorii, takich jak hotele, restauracje, kawiarnie i piekarnie, fast foody, stacje benzynowe oraz kultura i zwiedzanie, spacery i wypoczynek - wzdłuż trasy, w bieżącej lokalizacji lub w innym wybranym miejscu. Laura Liebig mówi: „To już nie ładowanie decyduje o trasie, ale doświadczenie”. Algorytm usługi może wybrać lepiej dopasowane punkty ładowania - na przykład bliżej wybranego szlaku pieszego czy restauracji - niż te, które początkowo sugerował planer trasy. Dlatego podróżując samochodem elektrycznym, nie tylko przysłowiowa 'droga jest celem', ale przede wszystkim samo doświadczenie podczas ładowania staje się podróżą. 

Twórcy cyfrowych rozwiązań związanych z mobilnością

Usługa Audi Charge and Explore została opracowana w Audi Business Innovation GmbH. Jednostka ta, założona w 2013 roku, jest spółką zależną, należącą w całości do AUDI AG i odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu obecnej transformacji cyfrowej w przemyśle motoryzacyjnym. Analizuje wymagania i pragnienia obecnych oraz przyszłych klientów, tworząc odpowiednie rozwiązania cyfrowe i innowacje. Ekspertyza Audi Business Innovation GmbH obejmuje analizy trendów, rozwijanie usług i modeli biznesowych zorientowanych na klienta oraz ich wdrożenie na całym łańcuchu wartości. Siedziba Audi Business Innovation GmbH znajduje się w Monachium.

 

Postój na ładowanie

Zaplanuj postój na ładowanie wedle własnych upodobań. Stacje ładowania są wybierane zgodnie z preferencjami zaznaczonymi podczas planowania podróży i uwzględniane w trasie.

Doświadczenie

Odkryj różnorodność restauracji, kawiarni, atrakcji rekreacyjnych oraz innych ciekawych miejsc w pobliżu stacji ładowania. Wybierz odpowiednie atrakcje na  czas ładowania.

Optymalna trasa

System wyznacza optymalną trasę, uwzględniając wybrane aktywności i preferencje. Spraw, aby przerwa na ładowanie stała się wyjątkowym momentem podróży.

Audi e-tron jest w trakcie ładowania.
Ekran smartfona.

Tak łatwo działa Audi Charge and Explore

  • Pobierz aplikację Audi stage (Audi Charge and Explore jest z nią zintegrowane) i zaloguj się za pomocą Audi ID. W ten sposób aplikacja rozpozna używany pojazd Audi.
  • Zaplanuj stację ładowania z atrakcjami – na trasie, w bieżącej lokalizacji lub w wybranym miejscu.
  • Wprowadź ustawienia osobiste, takie jak godzina odjazdu lub moc ładowania, aby zaplanować idealną trasę.
  • Wybierz aktywność z dostępnych kategorii: restauracje, kawiarnie i piekarnie, fast foody i strefy serwisowe autostrady, kultura i zwiedzanie, spacer lub zakupy.
  • Wzdłuż trasy oferowane są kombinacje wybranych atrakcji i punktów ładowania o pożądanej mocy ładowania. Wybierz swoje ulubione zakładki, potwierdź i wyślij do systemu nawigacji w pojeździe."


To już nie ładowanie na długich dystansach decyduje o trasie w znaczący sposób, ale doświadczenie.

Laura Liebig, Head of Digital Services - eMobility w Audi Business Innovation GmbH

Kobieta zbliżająca się do pojazdu elektrycznego.
 
Stacja ładowania Audi.

Miejsca ładowania Audi Premium

W Norymberdze, Zurychu, Berlinie i Monachium Audi oferuje własne punkty szybkiego ładowania HPC (High Power Charging) na obszarach miejskich. Każdy elektryczny samochód wyposażony w standardowe złącze CCS (typowe w Europie) może korzystać z tych stacji niezależnie od marki. Jednak klienci Audi mają wyłączną możliwość rezerwacji indywidualnego slotu ładowania na 45 minut za darmo, za pomocą aplikacji myAudi.