Acquire
Akcja Serwisowa Takata Airbag > Twoje Korzyści > Audi Polska | Przewaga dzięki technice  • Akcja wycofywania poduszek powietrznych firmy Takata na całym świecie dotyczy, wśród wielu innych producentów samochodów, także modeli Audi. Może się zatem zdarzyć, że wadliwa poduszka powietrzna znalazła się także w Państwa pojeździe, co stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa Państwa oraz Państwa pasażerów.


    Na niniejszej stronie istnieje możliwość uzyskania informacji i sprawdzenia, czy sprawa dotyczy Państwa samochodu. Aby tego dokonać, należy podać numer VIN swojego Audi w poniższej wyszukiwarce.

    Ważne: cały czas analizujemy problem, dlatego lista samochodów jest na bieżąco aktualizowana. Z tego powodu prosimy o regularne sprawdzanie za pośrednictwem poniższej wyszukiwarki, czy wspomniana kwestia dotyczy również Państwa pojazdu.

Czy problem dotyczy Twojego pojazdu?

Przez lata firma Takata zaopatrywała przemysł motoryzacyjny w poduszki powietrzne zawierające wadliwe generatory gazu. Mogą w nich zachodzić niekorzystne zmiany będące wynikiem zużycia spowodowanego działaniem pewnych czynników klimatycznych (takich jak ciepło i wilgotność). Tym samym poduszki te mogą stać się zagrożeniem dla ich użytkowników.

W pojazdach Audi wspomniane poduszki powietrzne były montowane w latach 2005–2018. Prosimy o sprawdzenie, za pomocą numeru identyfikacyjnego swojego Audi, w powyższej wyszukiwarce VIN czy problem dotyczy Państwa pojazdu. Czynność należy powtarzać cyklicznie, ponieważ wykazy pojazdów są regularnie aktualizowane.

Jak bardzo jest to niebezpieczne?

Jeśli poduszka powietrzna zostanie aktywowana podczas wypadku, ciśnienie wytwarzające się podczas zapłonu generatora gazu może być znacznie za wysokie. Wskutek tego istnieje ryzyko wyrzutu kawałków metalu do wnętrza pojazdu. Może to prowadzić do poważnych obrażeń, a w najgorszym przypadku nawet do śmierci.

Co należy zrobić?

Jeśli problem dotyczy Państwa pojazdu, prosimy o natychmiastowe skontaktowanie się z Partnerem Serwisowym Audi w celu umówienia wizyty i wymiany odpowiednich części. Usługa zajmie tylko około dwóch godzin i jest bezpłatna.

Państwa bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, dlatego prosimy o natychmiastowe sprawdzenie swojego pojazdu i w razie konieczności jego niezwłoczną naprawę.
Kontakt z Partnerem Serwisowym Audi

Kontakt z Partnerem Serwisowym Audi

Skontaktuj się ze swoim partnerem Audi, aby ustalić termin wizyty w warsztacie.

Znajdź Partnera Serwisowego