Czy postęp zawsze był częścią Pani życia? Czy uznałaby się Pani za architektkę własnego sukcesu?
Tak. Sądzę, że postęp zawsze był częścią mojego życia. Ja po prostu nie chcę stać w miejscu. Chcę się rozwijać. Prawdopodobnie nigdy nie dojdę do punktu, w którym powiem: „Jestem tu, gdzie chcę być. Od teraz pozostanę taka, jaka jestem". To tylko ograniczyłoby mój potencjał. Za każdym razem, gdy udaje mi się coś osiągnąć, już myślę o następnym kroku. Myślę o tym, jak zrobić coś inaczej, jeszcze lepiej. To jest niekończący się proces.
Skąd czerpie Pani swoją motywację i inspiracje?
Jeśli chodzi o rozwój, inspirują mnie ludzie, którzy są w branży znacznie dłużej niż ja i którzy znaleźli swoją własną drogę. Należą do nich aktorzy, reżyserzy, producenci, autorzy scenariuszy. Ale biorę też przykład z młodszego pokolenia, które urodziło się w świecie o wiele bardziej usieciowionym. Młodzi ludzie są dziś bardzo świadomi – także tego, że krąży nad nami widmo katastrofy klimatycznej. Ważna jest dla mnie Greta Thunberg, która przedstawiła swoją wizję przyszłości w przemówieniu wygłoszonym w Kongresie Stanów Zjednoczonych. Chciałabym również wspomnieć o wielu młodych artystach, których głos wybrzmiewa tak mądrze i mocno.
Porozmawiajmy o zrównoważonym rozwoju. Co Pani robi, by żyć w sposób bardziej świadomy?
Staram się pamiętać o zrównoważonym rozwoju. Zawsze myślę dwa razy, zanim kupię jakiś produkt. Biorę pod uwagę, czy mogę go ponownie wykorzystać. Nie zapominam też o podstawowych sprawach, takich jak recykling czy zakupy odzieży używanej. Zrównoważony rozwój stawiam zawsze na pierwszym miejscu, zarówno w supermarkecie, jak i przy zakupie nowego samochodu. W końcu moje pieniądze to także mój głos - oddany na firmę i jej kulturę korporacyjną.
Co jest dla Pani naprawdę ważne?
Od lat angażuję się w zaspokajanie podstawo-wych potrzeb dzieci na całym świecie, także w zapewnianie im opieki zdrowotnej i edukacji. Wiem, że mogę przyczynić się do tego, by dzieci miały lepsze życie, by nie musiały cierpieć. Kolejną bliską mojemu sercu sprawą jest reforma prawa karnego w Stanach Zjednoczonych. W szczególności chodzi tu o koncepcję sprawiedliwości naprawczej, która zmienia sposób, w jaki myślimy o karach, i umożliwia reintegrację ze społeczeństwem.
I wreszcie środowisko naturalne. Ta kwestia nurtuje mnie od zawsze. Miałam szczęście dorastać w rodzinie, w której ochrona środowiska była priorytetem. Później założyłam firmę Conscious Commerce, która łączy marki biorące udział w różnych inicjatywach na rzecz zrównoważonego rozwoju.