Acquire
Cyfrowe must-have > Technologia > Audi Polska | Przewaga dzięki technice

Cyfrowe must-have

Dla Rainera Denningera jedną z nieodzownych opcji jest Audi smartphone interface.

Tekst: Patrick Morda – Zdjęcia: Robert Fischer Czas czytania: 3 min

Rainer Denninger wsiada do samochodu ze smartfonem w dłoni.

Rainer Denninger bardzo dużo jeździ samochodem. Być może nie przejeżdża wielu tysięcy kilometrów rocznie, ale z pewnością wypróbował wiele modeli seryjnych, które w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat opuściły fabryki Audi. „Moje pierwsze Audi sprzedałem bratu za 100 marek. Białe Audi 80.” Kiedyś chodziło głównie o poczucie posiadania własnego samochodu. A ponieważ Denninger urodził się w Ingolstadt, naturalnie musiało to być Audi. Nie zawsze był to samochód idealny: „Tutaj trochę rdzy, tam wgniecenia, uszkodzony zamek bagażnika… Ale wtedy nie było to takie ważne.” Między tamtym Audi 80 a Audi A3 Sportback, którym Denninger jeździ teraz, upłynęło ponad 30 lat.

Andres Reisinger

Elastyczność, jaką daje mi Audi smartphone interface, jest dla mnie niezwykle ważna.

Rainer Denninger

Zdjęcie portretowe Rainera Denningera.
Smartfon w schowku na desce rozdzielczej.

Audi smartphone interface

Audi smartphone interface łączy smartfon* z samochodem i umożliwia korzystanie w aucie z Apple CarPlay oraz Android. Dzięki temu możliwy jest dostęp do takich treści, jak nawigacja, telefon, muzyka i niektóre aplikacje*. Treści własne smartfona są przy tym bezprzewodowo lub przez USB przenoszone bezpośrednio na wyświetlacz MMI i mogą być wygodnie obsługiwane przez MMI lub przy użyciu obsługi głosowej.


A dokładnie mówiąc – 33 lata, w czasie których Rainer Denninger pełnił bardzo zróżnicowane funkcje w Audi. Po różnych stanowiskach w dziale rozwoju technicznego, marketingu i kadrach, teraz jest kierownikiem projektu Corporate Citizenship. „Wraz z moim zespołem troszczę się o zaangażowane społeczne i socjalne w zakładach produkcyjnych Audi.” I teraz już zwraca większą uwagę na to, jak wyposażony jest jego samochód. Niezmiennie jednak jednym z jego ulubionych elementów wyposażenia jest Audi smartphone interface. „Fakt, że mój smartfon intuicyjnie i inteligentnie łączy się z samochodem, ma dla mnie wielkie znaczenie. Mamy w rodzinie dwa auta i ważne jest dla mnie, że obojętnie do którego wsiądę, zostanę natychmiast połączony.”


Ręka na kierownicy.
Powiększenie centralnego wyświetlacza MMI wewnątrz samochodu.

Usługa cyfrowa, która wprowadza do Audi aplikacje Apple CarPlay lub Android Auto, nie jest nowa i jest dostępna w wielu modelach Audi już od pewnego czasu. „Interesujące jest dla mnie obserwowanie, jak funkcja ta z każdą generacją samochodów staje się coraz lepsza i wygodniejsza” – mówi Denninger. W ostatnich latach korzystał z tego systemu w kilku modelach Audi. Dzisiaj, twierdzi, zachwyca go przede wszystkim indukcyjne ładowanie telefonu i bezprzewodowe połączenie. Fakt, że system wita go po imieniu, gdy tylko nawiąże połączenie, odgrywa mniej istotną rolę. Ważniejsze jest dla niego, że playlisty muzyki są płynnie przenoszone ze smartfona do samochodu lub że system może odczytywać na głos wiadomości. „Szczególnie gdy przesiadam się do drugiego samochodu, automatyczne połączenie z moim telefonem jest dla mnie wielkim ułatwieniem. Ta elastyczność i łatwość jest dla mnie niezwykle ważna.”