Acquire
To po prostu przyjemność > Technologia > Audi Polska | Przewaga dzięki technice

„To po prostu przyjemność”

Jako snowboardzistka, Anna Gasser spędza większość czasu w otoczeniu natury. Zrównoważony rozwój odgrywa w jej życiu dużą rolę – także w aspekcie mobilności. W tym artykule opowiada, dlaczego zdecydowała się na Audi Q4 e-tron*.

Tekst: Nadia Riaz-Ahmed - Zdjęcia: Sam Strauss Czas czytania: 4 min

Anna Gasser stoi przy otwartym bagażniku swojego Audi Q4 e-tron.

Jeśli Anna Gasser nie skacze akurat zeskoczni, nie wykonuje wysoko w powietrzu swoich tricków  snowboarde’owych i nie zdobywa medali lub tytułów, dużo podróżuje po świecie. Tym ważniejsze jest dla niej, aby na co dzień robić coś dla środowiska. „Dla mnie jako sportowca uprawiającego sporty zimowe, zrównoważony rozwój jest bardzo ważny, bo jestem bardzo związana z naturą i od niej zależna” – opowiada 31-letnia zawodniczka. „Chciałabym, aby natura, w której spędzam tak dużo czasu, przetrwała.” Zdaniem zawodowej snowboardzistki przejście na elektromobilność jest pierwszym ważnym krokiem. Dzięki temu wszystkie podróże, które można odbyć samochodem, staną się bardziej ekologiczne. „Uważam, że każda mała rzecz może mieć wkład w ochronę środowiska” – mówi Gasser. „To po prostuprzyjemność.” Wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, ładuję swoje Audi Q4 e-tron*, korzystając z publicznych stacji ładowania „Chciałabym, żeby moja nawigacja w samochodzie wyraźnie mi podpowiadała, gdzie mogę ładować auto prądem ze źródeł odnawialnych” – mówi Gasser. „Po prostu lepiej się czuję, gdy wiem, że jeżdżę bez emisji CO₂ i w sposób bardziej przyjazny dla środowiska.”

Zgadzają się z tym też jej przyjaciele, którzy często jeżdżą z nią jej Audi Q4 e-tron* w góry. „To, co mnie też zaskakuje, to dużo miejsca w moim Audi Q4 e-tron* – człowiek nie spodziewa się takiej przestronności po tak kompaktowym samochodzie” – opowiada snowboardzistka. Często jeździmy nawet w cztery osoby. „Zdarza się, że musimy bawić się w układankę z naszymi torbami, walizkami i sprzętem sportowym, ale to niesamowite, ile bagażu mieści się w tym aucie.”

Anna Gasser ładuje swój sprzęt sportowy do bagażnika Audi Q4 e-tron.

"Nie jestem osobą, która lubi planować”

Anna Gasser dużo osiągnęła już w snowboardzie: dwa zwycięstwa olimpijskie, tytuł mistrzyni świata i wiele wyróżnień „World’s Firsts” za swoje tricki z deską. Na co dzień jeździ elektrycznym Audi Q4 e-tron*, a tym samym dba o środowisko.

Trzy pytania do Anny Gasser dotyczące elektromobilności

01. Co Cię najbardziej zaskoczyło w elektromobilności?
Brak problemów z ładowaniem. Wszyscy z mojego otoczenia odradzali mi samochód elektryczny, bo wiedzą, że nie jestem osobą, która lubi planować. Wielu mówiło: „Zobaczysz, że utkniesz gdzieś na trasie z rozładowanym akumulatorem.” Ale muszę powiedzieć, że wszystko działa świetnie. Nawigacja w samochodzie pokazuje mi trasę z przerwami na ładowanie – jak dotąd nie miałam jeszcze żadnych problemów.

02. Dlaczego zdecydowałaś się na Audi Q4 e-tron*?
Dla mnie osobiście Audi Q4 e-tron* to idealny samochód: perfekcyjnie łączy wielkość, sportowy charakter i elegancję. Poza tym, po pierwszej jeździe zachwyciła mnie,  przyjemnośćz jazdy. Przedtem nie wiedziałam, że jazda samochodem elektrycznym może być taka fajna. Cieszę się też, że mam swój wkład w redukcję emisji CO₂.

03. Czego życzyłabyś sobie w przyszłości w związku z elektryczną mobilnością?
Elektromobilność prawdopodobnie jest przyszłością motoryzacji, dlatego dobrze by było, gdyby infrastruktura do ładowania była mocno rozbudowana – przede wszystkim w małych miejscowościach i w górach. Na razie jest tu niewiele możliwości ładowania. Ale już zauważyłam, że zaczyna się to zmieniać. W mojej rodzinnej gminie Millstatt przed rokiem nie było jeszcze żadnej stacji ładowania. Dzisiaj są już cztery.


Wtyczka ładowania w Audi Q4 e-tron.
Widok jadącego Audi Q4 e-tron nad jeziorem.

Staram się żyć zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, aby dać naturze coś od siebie.

Anna Gasser

Anna Gasser siedzi za kierownicą swojego Audi Q4 e-tron.
Audi Q4 e-tron