Acquire
Koła i obręcze
Räder und Reifen

Oryginalne koła i obręcze Audi

Obręcze Audi muszą spełniać wysokie wymagania. Mają imponować designem, trwałością i jakością premium. Tylko te, które spełniają wszystkie warunki, mogą zostać nazwane Oryginalnymi akcesoriami Audi.

Współpracujemy z wiodącymi producentami, a opony Audi poddajemy łącznie 50 procedurom testowym. Tylko te, które spełniają wszystkie kryteria, mogą być oryginalnymi oponami Audi.

Kompletne koła zimowe

Kompletne koła zimowe

Zapoznaj się z katalogiem kompletnych kół zimowych dostosowanych do Twojego modelu Audi i zadbaj o jego oryginalność.

Przejdź do sklepu Audi
Kompletne koła letnie

Kompletne koła letnie

Zgodne z Twoim gustem: odkryj ofertę oryginalnych, kompletnych kół letnich Audi.

Wyszukaj Dealera Audi
Oryginalne obręcze Audi

Oryginalne obręcze Audi

Oryginalne obręcze Audi są zaprojektowane z myślą o długim okresie eksploatacji pojazdu. W związku z tym muszą charakteryzować się wyjątkową wydajnością, właściwościami materiałowymi i wysokiej jakości powierzchnią. Są również istotną częścią konstrukcji pojazdu, a procesowi ich projektowania towarzyszą liczne testy.

Przejdź do sklepu Audi
Akcesoria do kół

Akcesoria do kół

Spraw, by Twój samochód był jeszcze bardziej wyjątkowy dzięki zindywidualizowanym akcesoriom. Znajdziesz tu te, które są odpowiednie dla Twojego Audi. To proste.

Przejdź do sklepu Audi
Opony

Opony

Dzięki oryginalnym oponom Audi będziesz doskonale przygotowany na wyzwania na drodze. Są specjalnie opracowane dla danego modelu Audi, testowane do 50 razy i wykonane z najnowocześniejszych materiałów. Opona produkcyjna składa się z ponad 200 różnych materiałów. Razem pomagają one zapewnić stabilność, komfort jazdy i bezpieczeństwo. Twój Dealer Audi z przyjemnością doradzi Ci w zakresie wyboru odpowiednich opon.

Wyszukaj Dealera Audi
Kryteria wydajności

Kryteria wydajności

Jakość jest najwyższym priorytetem w Audi. Zwłaszcza jeśli chodzi o coś tak istotnego dla bezpieczeństwa jak opony. Oryginalne opony Audi są dodatkowo testowane między innymi w następujących obszarach:

  • ekstremalnych manewrów, na przykład jazdy z dużą prędkością
  • manewrów hamowania na suchej nawierzchni
  • testów wytrzymałościowych na dystansie 40 000 km
  • koncentryczności i zachowania podczas toczenia
  • interakcji między pojazdem a oponą
Budowa opony

Budowa opony

Opona jest podzielona na dwie części: zewnętrzny bieżnik, który jest wykonany głównie z gumy, nylonu i stalowych linek o wysokiej wytrzymałości, oraz osnowę – wewnętrzną siatkę z drutów stalowych, bawełny, nylonu i gumy, która zapewnia oponie spójność.

Oznaczenia opon

Oznaczenia opon

Oznaczenia na oryginalnych oponach Audi mówią Ci przed wyruszeniem w drogę, że wybrałeś sprawdzoną jakość. Opony Audi oznaczone są w następujący sposób:

  • AO = oryginalne opony Audi
  • AOE = oryginalne opony Audi run flat
  • RO1/RO2/RO3 = oryginalne opony Audi do samochodów Audi Sport GmbH

Często zadawane pytania dotyczące kół i opon

Kiedy rozpoczyna się sezon zimowy w przypadku opon?

Gdy tylko temperatura spada do 7°C, poziom bezpieczeństwa może spaść z powodu dłuższej drogi hamowania opon letnich – niezależnie od tego, czy trwa już kalendarzowa zima. Ustawodawcy wielu krajów stanowią również, że pojazd silnikowy może być prowadzony wyłącznie na oponach zimowych (oznaczonych płatkiem śniegu lub symbolem M+S) w zimowych warunkach drogowych.

Jaki jest najlepszy sposób przechowywania?

Przed demontażem kół należy je oznaczyć, aby po ponownym zamontowaniu mogły zachować kierunek jazdy. Koła należy dokładnie wyczyścić i przechowywać w chłodnym, suchym i najlepiej ciemnym miejscu, w pozycji wiszącej lub leżącej. Z kolei opony bez obręczy powinny być przechowywane w pozycji pionowej i lekko obracane co cztery tygodnie. Należy przede wszystkim unikać kontaktu opon z olejem, benzyną, smarem lub innymi chemikaliami.

Jak dbać o opony?

Właściwa pielęgnacja opon ma pozytywny wpływ na komfort jazdy, bezpieczeństwo i trwałość. Obejmuje to również unikanie zbyt szybkiego pokonywania zakrętów, gwałtownego przyspieszania lub ostrego hamowania. Na przykład na krawężniki należy najeżdżać powoli i w miarę możliwości pod kątem prostym. Do czyszczenia opon najlepiej używać czystej wody i mydła lub płynu do mycia naczyń. Należy unikać środków czyszczących zawierających rozpuszczalniki lub oleje.

Kiedy należy wymienić opony?

Nawet najlepsze opony się zużywają. Opony zimowe mogą w znacznym stopniu stracić swoją przydatność do jazdy zimą, gdy bieżnik jest zużyty lub postępuje proces ich starzenia. Głębokość pozostałego bieżnika nie może spaść poniżej wymogów prawnych. Ponieważ różnią się one w zależności od kraju, należy się z nimi zapoznać przed wyjazdem za granicę. Podstawową zasadą jest to, że bieżnik opony o głębokości mniejszej niż 4 mm nie jest zalecany.
Skontaktuj się z naszymi partnerami Audi, aby uzyskać indywidualne porady dotyczące opon.

Co to jest aquaplaning?

Im mniej bieżnika ma opona, tym mniej wody może wyprzeć – i tym większe niebezpieczeństwo aquaplaningu. W takim przypadku opony unoszą się i tracą kontakt z nawierzchnią. Pojazd nie może być wtedy odpowiednio kontrolowany, nie można również nim hamować. Dlatego należy zawsze upewnić się, że opony mają co najmniej minimalną dopuszczalną głębokość bieżnika.

Czym jest etykieta UE na oponach?
1 maja 2021 r. UE wprowadziła nową etykietę opon UE, która zapewnia porównywalne informacje na temat efektywności paliwowej, bezpieczeństwa i hałasu toczenia przed zakupem opony. Dowiedz się więcej o celu, zmianach i prezentacji unijnej etykiety opon.
Więcej o etykiecie opony UE